16. wygrana Tura Basket Bielsk Podlaski

2017.02.26 11:50
Mimo dużych problemów, Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał w 25. kolejce koszykarskiej II ligi ZKS Stal Stalowa Wola i odniósł tym samym 16. zwycięstwo w trwających rozgrywkach.
Fot: pixabay.com

Domowy mecz ze Stalą Stalowa Wola Tur rozpoczął źle, żeby nie powiedzieć fatalnie. Koszykarze z Podlasia przegrali pierwszą kwartę 8 oczkami, a w drugiej jeszcze powiększyli stratę do rywali. W połowie spotkania goście mieli już zatem 11 punktów przewagi, co zapowiadało drugą z rzędu porażkę podopiecznych Kamila Zakrzewskiego.

Wtedy jednak gospodarze przypomnieli sobie, że we własnej hali przegrywać nie zwykli. Tur wygrał kolejne dwie odsłony spotkania i cały pojedynek 82:78.

Podlascy zawodnicy pokazali tym meczem niezwykły charakter i determinację. Niesamowity powrót, a co za tym idzie zwycięstwo w końcówce rywalizacji ze Stalą, może dać dodatkową wiarę we własne możliwości przed zbliżającą się fazą play-off.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Tur Basket Bielsk Podlaski - 5 marca - zmierzy się na wyjeździe z Syntexem Księżak Łowicz.

Tur Basket Bielsk Podlaski – ZKS Stal Stalowa Wola 82:78 (25:33, 17:20, 23:15, 17:10)
Tur Basket Bielsk Podlaski: E. Zielinko (14 pkt), Mateusz Bębeniec (11 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Łukasz Kuczyński (12 pkt), K. Jóźwiuk (11 pkt), P. Bajtus (10 pkt), Ł. Kiluk (0 pkt), T. Pisarczyk (22 pkt), P. Milewski (2 pkt)