17. Bieg Niepodległości. Zagraniczne podium

2017.11.11 17:17
Blisko 1000 osób wzięło udział w 17. Biegu Niepodległości, który w sobotę (11.11) ruszył spod białostockiego stadionu miejskiego. Zawodnikiem, który najszybciej pokonał trasę głównych zmagań był Artsiom Lohish z Białorusi.
Fot: Fanpage Bieg Niepodległości w Białymstoku

Najpierw bieg towarzyszący dzieci i młodzieży, następnie bieg towarzyszący na 5 km i nordic walking, a na koniec, dokładnie w samo południe, zmagania główne liczące 10 km – tak wyglądał harmonogram 17. Biegu Niepodległości.

W białostockich zawodach, mających na celu upamiętnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski, najlepiej spisali się zawodnicy zagraniczni. Klasyfikację open wygrał reprezentant Białorusi Artsiom Lohish, który wyznaczony dystans biegu głównego pokonał w czasie 30 minut i 49 sekund. Drugie miejsce zajął Litwin Justinas Berzanskis (30:57), a na najniższym stopniu podium znalazł się rodak zwycięzcy – Aliaksandr Kruglrnia (31:39). Najszybszym Polakiem okazał się Damian Świerdzewski (31:48), który uplasował się na pozycji numer 5.

Jeżeli chodzi o rywalizację pań, to tu bezkonkurencyjna była Anna Gosk. Zawodniczka reprezentująca klub Biegamy Dla Zdrowia o ponad minutę wyprzedziła następną na mecie Olgę Krautsovą z Białorusi. Trzecie miejsce wywalczyła Beata Lupa.