2. miejsce Lowlanders Białystok po sezonie zasadniczym

2017.05.22 08:41
W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Topligi Primacol Lowlanders Białystok pokonali przed własną publicznością Warsaw Eagles 12:7. Tym samym podlaski zespół zapewnił sobie po pierwszej części rozgrywek 2. miejsce w tabeli.

Mecz pomiędzy Ludźmi z Nizin a drużyną Warsaw Eagles przez pierwsze dwie kwarty nie przyniósł żadnych zdobyczy punktowych. Wszystko zmieniło się dopiero w trzeciej części rywalizacji, kiedy to Bartłomiej Trubaj – po doskonałym podaniu Knighta – zaliczył przyłożenie. Gościom wystarczało jednak przeprowadzenie akcji 6+1, aby wyjść na prowadzenie. Sztuka ta ekipie ze stolicy udała się już na początku czwartej kwarty. Wszystko za sprawą znakomitego rajdu Grahama i podwyższenia za jeden punkt Piotra Pamulaka.

Na szczęście zawodnicy Lowlanders Białystok nie poddali się i zdołali odzyskać panowanie nad starciem. Duża w tym zasługa Aarona Knighta, który zaliczył kolejny znakomity mecz i przyłożeniem zapewnił podlaskiej ekipie komplet punktów.

Tym samym Ludzie z Nizin dokonali rzeczy wyjątkowej. Po raz pierwszy zakończyli bowiem sezon zasadniczy Topligi na 2. miejscu w tabeli, co oznacza, że zostaną gospodarzami jednego z półfinałów.

Białostoczanie mają jeszcze nawet szansę przystąpić do kluczowej fazy sezonu z 1. lokaty. Aby tak się stało, podopieczni Johna Harpera muszą wygrać wyjazdowe spotkanie z niepokonaną do tej pory drużyną Panthers Wrocław. Mecz ten odbędzie się 27 maja.

Primacol Lowlanders Białystok - Warsaw Eagles 12:7 (0:0, 0:0, 6:0, 6:7)