2. miejsce po fazie zasadniczej? To wciąż jest możliwe

2019.02.23 18:09
Siatkarze Ślepska Suwałki pokonali w sobotę (23.02) ekipę AZS-u AGH Kraków, dzięki czemu pozostają w grze o 2. miejsce w tabeli, które gwarantuje łatwiejszą przeprawę przez fazę play-off.
Fot: Ślepsk Suwałki

Jak na razie 25. kolejka siatkarskiej I ligi układa się dla podopiecznych Mateusz Mielnika idealnie. Znajdująca się w czołówce stawki Stal Nysa przegrała 0:3 z Gwardią Wrocław, a Ślepsk pokonał w delegacji bez straty choćby seta AZS AGH Kraków. Do pełni szczęścia kibicom suwalskiej drużyny brakuje jedynie porażki Krispolu Września z Norwidem Częstochowa.

Jeżeli chodzi o przebieg potyczki, w której naprzeciwko siebie stanęli gracze AZS-u AGH i Ślepska, to wszystko zaczęło się i skończyło skutecznym atakiem Rohnka. Przyjmujący suwalskiej drużyny w pierwszej akcji spotkania zwieńczył dobre przyjęcie Filipowicza, zaś w secie numer 3 - przy stanie 25:24 dla przyjezdnych - popisał się atakiem po bloku, który zapewnił ekipie Ślepska komplet punktów. Ogólnie cały mecz - choć wygrany 3:0 - nie należał do łatwych. Walczący o utrzymanie gospodarze długimi fragmentami byli dla suwalczan bardzo wymagającym rywalem, ale ponieważ końcowe momenty każdej partii należały do gości, wszystkie oczka powędrowały na Podlasie.

W ostatniej kolejce przed fazą play-off, która zadecyduje o tym, kto zajmie w tabeli 2. miejsce, Ślepsk podejmie na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała.