3:0 i można trenować dalej. Jagiellonia jest po kolejnym sparingu

2022.01.18 11:50
We wtorek (18.01) Duma Podlasia rozegrała drugi zimowy sparing. Żółto-Czerwoni tym razem zmierzyli się ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem, gdyż przeciwnikiem Jagi był zespół z zaplecza węgierskiej ekstraklasy. Białostoczanie wygrali 3:0.

Choć w meczu kontrolnym z azerskim Sumqyait FK Jagiellończycy mieli przewagę, to jednak podopiecznym Piotra Nowaka nie udało się zdobyć gola, przez co pierwszy sparing w tureckim Belek zakończył się bezbramkowym remisem. Kilka dni później, podczas potyczki z klubem Siofok BFC, białostoczanie byli już jednak skuteczniejsi.

Wynik spotkania w 15. minucie, strzałem z 5. metra, otworzył Andrzej Trubeha, który skorzystał z niskiego dośrodkowania Karola Struskiego z prawej strony boiska, a następnie, niedługo później, na 2:0 podwyższył Taras Romanczuk (asysta Bartłomieja Wdowika). Przed przerwą swoje szanse mieli również Miłosz Matysik oraz Paweł Olszewski, ale ostatecznie futbolówka po próbach wymienionych graczy nie zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron Żółto-Czerwoni jeszcze tylko raz cieszyli się z gola. Taka sytuacja miała miejsce w 52. minucie, gdy po podaniu od Przemysława Mystkowskiego piłkę do pustej bramki skierował Maciej Twarowski. Trzeba jednak zaznaczyć, że oba zespoły w drugiej części starcia miały też inne okazje do modyfikacji wyniku. Po stronie Jagiellonii bliski szczęścia był Oliwier Wojciechowski, natomiast w ekipie rywali w 71. minucie groźnie uderzał Bence Balogh. Na szczęście skuteczną interwencją popisał się młodziutki Sławomir Abramowicz.

Podsumowując, białostoczanie nie mieli większych problemów, by odnieść pewny triumf 3:0, lecz rezultat ten tak naprawdę nie mówi wiele o formie Jagiellończyków, gdyż we wtorkowe przedpołudnie Duma Podlasia nie mierzyła się z jakimś wyjątkowo silnym przeciwnikiem. W rundzie jesiennej Siofok BFC w 20 meczach zdobył 30 punktów, co pozwala mu na zapleczu węgierskiej ekstraklasy zajmować miejsce numer 8.

Jagiellonia Białystok - Siofok BFC 3:0 (2:0)
Bramki: Andrzej Trubeha 15, Taras Romanczuk 19, Maciej Twarowski 52

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Pavels Steinbors - Miłosz Matysik, Michał Pazdan, Bartłomiej Wdowik, Paweł Olszewski, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Michał Nalepa, Karol Struski, Tomas Prikryl, Andrzej Trubeha

Jagiellonia Białystok (II połowa): Sławomir Abramowicz - Paweł Olszewski (59' Jan Faberski), Bojan Nastić, Jakub Orpik, Jakub Lewicki, Oliwier Wojciechowski, Przemysław Mystkowski, Martin Pospisil (59' Taras Romanczuk, 77' Bartosz Bida), Kacper Tabiś, Fedor Cernych, Maciej Twarowski (77' Andrzej Trubeha)

BFC Siofok (skład wyjściowy): Hutvagner - Polenyi, Bence, Varga, Deutsch, Krausz, Megdyeszi, Nikhazi, Balogh, Kiss, Elek