3 punkty Tura i przerwana seria Żubrów

2016.12.11 08:31
Nie udało się Żubrom Leo-Sped Białystok odnieść 5. z rzędu zwycięstwa. Białostocki zespół przegrał w sobotę (10.12) na własnym terenie ze Stalą Stalowa Wola i po 4 kolejnych zwycięstwa poniósł w końcu porażkę. Swoje spotkanie wygrał natomiast Tur.

Mecz pomiędzy Żubrami a Stalą można podzielić na dwie części. 2. i 3. kwartę, kiedy to spotkanie było bardzo wyrównane oraz 1. i 4. kwartę, gdy zespół ze Stalowej Woli był zdecydowanie lepszy i nie pozwalał gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. I właśnie nieudany początek i koniec starcia w wykonaniu Żubrów poskutkował pierwszą od kilku tygodni porażką w lidze. Na dodatek porażką dosyć wysoką, bo 75:92.

Rywalizację z AZS PŚk Galerią Echo Kielce wygrał natomiast Tur. Drużyna z Bielska Podlaskiego pokonała przeciwników 81:60, a inicjatywę gościom oddała tylko w 2. kwarcie. Dla podopiecznych Kamila Zakrzewskiego było to 8. zwycięstwo w sezonie, z czego 5. odniesione przed własną publicznością.

W tym roku II-ligowych koszykarzy czeka jeszcze jedna seria gier. 17 grudnia Żubry zagrają na wyjeździe z Syntexem Księżak Łowicz, a dzień później Tur Basket Bielsk Podlaski zmierzy się w stolicy kraju z KK Warszawa.

Żubry Leo-Sped Białystok - ZKS Stal Stalowa Wola 75:92 (19:27, 19:18, 22:20, 15:27)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (6 pkt), M. Monach (14 pkt), A. Zabielski (23 pkt), Ł. Małyszko (2 pkt), M. Zdrodowski (4 pkt), Paweł Rećko (0 pkt), P. Borowik (4 pkt), T. Kujawa (11 pkt), M. Niewiński (11 pkt)

Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS PŚk Galeria Echo Kielce 81:60 (21:17, 17:19, 22:9, 21:15)
Tur Basket Bielsk Podlaski: M. Bal (0 pkt), E. Zielinko (3 pkt), Mateusz Bębeniec (2 pkt), Maciej Bębeniec (12 pkt), Ł. Kuczyński (23 pkt), P. Bajtus (6 pkt), Ł. Dmitruk (4 pkt), K. Tomczuk (0 pkt), Ł. Kiluk (2 pkt), S. Kus (10 pkt), P. Milewski (19 pkt), D. Półtorak (0 pkt)