4. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego. Ważne zwycięstwo Siodmoka

2019.09.09 08:49
47 załóg wzięło udział w rajdzie, który w niedzielę (8.09) odbył się w Bielsku Podlaskim. Po końcowy triumf w klasyfikacji generalnej sięgnęła dwójka Paweł Siodmok/Kamil Krawczyk jadąca autem Honda Civic.

Po wakacyjnej przerwie wróciła rywalizacja w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. V runda cyklu SMB rozegrana została w Bielsku Podlaskim, gdzie na uczestników wydarzenia czekało 8 prób sprawnościowych rozmieszczonych w 4 lokalizacjach. W sumie zawodnicy musieli przejechać na zróżnicowanej nawierzchni ponad 30 km.

Nie wszystkim ta sztuka jednak się udała. Na starcie pojawiło się 47 załóg, ale wymagające zawody ukończyło tylko 37 z nich. Najlepiej 4. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego wspominać będzie Paweł Siodmok, który pilotowany przez Kamila Krawczyka wygrał niedzielne zmagania i poważnie zbliżył się do czołowych ekip całego cyklu (Tomasz Lewczuk/Piotr Samusiewicz i Marcin Malinowski/Wiktoria Sumkowska).

Na kolejnym miejscu znalazł się Patryk Grodzki, którego z boku wspomagała Katarzyna Kosiak, zaś najniższy stopień na podium klasyfikacji generalnej zajęła para Marcin Piaścik/Filip Żełobowski.

Kolejny rajd na podlaskiej ziemi odbędzie się w październiku w Sokółce i będzie to rywalizacja szutrowa. VI runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku zaplanowana jest na listopad.