9 goli w starciu Słonecznych. Są powody do zadowolenia

2020.09.28 12:01
MOKS Słoneczny Stok Białystok w niedzielny (27.09) wieczór pokonał LSSS Team Lębork. Podlasianie wyjazdowe starcie wygrali 6:3.

Na otwarcie sezonu w Statscore Futsal Ekstraklasie Słoneczni polegli aż 2:11 z Rekordem Bielsko-Biała, ale już kolejne potyczki białostoczan kończyły się zdecydowanie lepiej. W 2. kolejce MOKS okazał się silniejszy od AZS-u UŚ Katowice, natomiast w niedzielę podopieczni Adriana Citki dosyć pewnie pokonali LSSS Team Lębork.

Delegacyjny bój nie rozpoczął się jednak dla Podlasian udanie, bo to gospodarze po kilku minutach rywalizacji prowadzili 2:0. Na szczęście zespół z północno-wschodniej Polski - za sprawą trafień Adriana Citki i Norberta Jendruczka - szybko doprowadził do remisu. Później piłkę do siatki znów zapakowali gospodarze, aczkolwiek bramka ta była ostatnią, jaką w niedzielnym meczu zdobył Team Lębork.

W następnych minutach na listę strzelców wpisywali się już tylko futsaliści Słonecznych. Tuż przed przerwą kolejne celne uderzenie oddał grający trener Podlasian, czyli Citko, po czym bramkarza przeciwników pokonał Piotr Bondziul. Po zmianie stron gospodarzy dobiły trafienia Piotra Kowalczyka i Pawła Aleksandrowicza, w efekcie czego MOKS zwyciężył wyjazdowe spotkanie 6:3.

Następny ligowy mecz zawodnicy z Białegostoku rozegrają już w najbliższą środę (30.09). W ramach 4. serii zmagań Słoneczni podejmą we własnej hali aktualnie najsłabszą ekipę w stawce, czyli Dremana Opole Komprachcice.

17. Dreman Opole Komparchcice 2 0 1:13

LSSS Team Lębork - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:6 (3:4)
Bramki: Paweł Friszkemut 2, Piotr Łapigrowski 6, Mateusz Madziąg 18 - Adrian Citko 9, 19, Norbert Jendruczek 10, Piotr Bondziul 20, Piotr Kowalczyk 29, Paweł Aleksandrowicz 39

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Święciński - Kowalczyk, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Skiepko, Aleksandrowicz, Łabieniec, Andzielewicz, Prolejko, Szostak