92. Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy: Świetne występy lekkoatletów z Podlasia

2016.06.26 20:14
Od piątku do niedzieli w Bydgoszczy trwały 92. Mistrzostwa Polski. W imprezie startowali reprezentanci Podlasia Białystok, UKS Bojary, Juvenii oraz Prefbetu Śniadowo i Hańczy Suwałki. Zawodnicy z naszego regionu przywieźli kilka cennych krążków.
Fot: pixabay.com

Medalowo już w pierwszy dzień

Już w piątek zawodnicy z Podlasia popisali się dobrymi rezultatami. Od mocnego uderzenia zaczęły panie - Klaudia Kardasz i Maria Andrejczyk. Pierwsza reprezentująca klub Podlasie Białystok była bezkonkurencyjna w pchnięciu kulą - 16,79 m. Z kolei Andrejczyk (Hańcza Suwałki) wygrała konkurs rzutu oszczepem.

Sobota jeszcze lepsza

Drugiego dnia zawodów znakomitych wyników nie brakowało. Lekkoatleci z naszego województwa stawali na podium w sztafecie 4x100 m nawet dwukrotnie. Złoto wywalczyli Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński, Kamil Kryński - 40,32 s, a brąz Radosław Sacharczuk, Adam Wasilewski, Kamil Bijowski, Artur Wasilewski - 40,72 s. Wśród pań w biegu 4x100 m srebro przypadło zawodniczkom UKS 19 Bojary Białystok. Ayla Kisiel, Katarzyna Sokólska, Klaudia Konopko, Sylwia Kasjanowicz uzyskały czas 45,76 s. Za podium znalazły się Ewa Korniluk, Paulina Kajewska, Marlena Gola, Ewelina Popowska, które zajęły miejsce piąte.

W konkursie rzutu młotem srebrny medal zdobył Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok (77,09 m). Na trzeciej pozycji w rzucie dyskiem była Daria Zabawska. Klubowa koleżanka Wojtka Nowickiego w najlepszym rzucie uzyskała rezultat 55,94 m.

Niedziela z minimum do Rio

W niedzielę poznaliśmy kolejnego zawodnika z Podlasia, który uzyskał minimum na IO w Rio de Janeiro. Damian Czykier nie dość, że wygrał bieg na 110 m przez płotki, to czasem 13,35 s poprawił swoją "życiówkę", a także uzyskał przepustkę na Igrzyska Olimpijskie - 13,47 s.

Po raz kolejny MP w skoku wzwyż zdobyła Kamila Lićwinko. Tym razem do złota wystarczył rezultat 193 cm. Reprezentantka Polski atakowała jeszcze poprzeczkę zawieszoną na 196 cm, ale niestety żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem.

Do złota Czykiera i Lićwinko srebro dołożyła sztafeta pań. W rywalizacji na 400 m biegnąca w składzie Marlena Gola, Paulina Kajewska, Karolina Łozowska i Paulina Mikiewicz-Łapińska zajęła miejsce drugie. Mikiewicz-Łapińska wywalczyła także medal brązowy na 800 m (2:11,45).

Bez medalu z Mistrzostw Polski wrócą m.in. skoczkowie wzwyż - Damian Nowicki (208 cm) zajął szóste miejsce, a Piotr Milewski (203 cm) był siódmy. W finałowym biegu na 400 m szósta była Martyna Dąbrowska. Zawodniczka UKS 19 Bojary Białystok, mimo lokaty poza podium, z Bydgoszczy wróci z najlepszym wynikiem w sezonie - 53,24 s. Ponadto miejsce siódme w biegu na 200 m zajął Kamil Kryński (21,43 s). Blisko pozycji medalowej na tym samym dystansie była również Klaudia Konopko, która uplasowała się na pozycji czwartej - 23,81 s.