AEK Larnaka lepszy od Jagiellonii w pierwszym letnim sparingu

2017.06.20 20:08
Przebywająca na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim Jagiellonia Białystok rozegrała pierwszą grę kontrolną przed starciami w Lidze Europy z Dinamem Batumi. Żółto-Czerwoni zmierzyli się z cypryjskim zespołem AEK Larnaka, z którym polegli 0:1.

Ireneusz Mamrot ma za sobą pierwsze treningi w roli szkoleniowca Jagiellonii Białystok i pierwszy sparing. Sparing, który nie zakończył się po jego myśli, gdyż rywal – a więc AEK Larnaka, który jest wicemistrzem Cypru – okazał się zespołem lepszym i po bramce zdobytej w 75. minucie przez Mytidisa zwyciężył 1:0.

W spotkaniach towarzyskich, bardziej niż o wynik, chodzi jednak o styl gry drużyny, ale ten także nie sprawił, że piłkarze Dinama Batumi poczują przed podlaskim zespołem strach, gdyż Jagiellończycy przez 90 minut rywalizacji z Cypryjczykami nie stworzyli sobie zbyt wielu niezłych sytuacji na zdobycie gola. Uderzenie z dystansu Rafała Grzyba, strzał wprost w bramkarza oddany przez Dmytro Chomczenowskiego czy niecelna główka Romanczuka to zdecydowanie za mało jak na zespół, który kilkanaście dni temu sięgnął po historyczne wicemistrzostwo Polski.

Trzeba jednak przyznać, że rywale również nie grzeszyli formą. Oprócz akcji bramkowej, poważnie Jagiellonii zagrozili tylko raz. Miało to miejsce pod koniec pierwszej połowy, kiedy to piłka po strzale jednego z graczy AEK-u została wybita przez Żółto-Czerwonych z linii bramkowej.

Sparingowe starcie rozegrane w Opalenicy mogło się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby w 18. minucie rzut karny – podyktowany za faul na Novikovasie – na gola zamienił Tomasik. Od lewego obrońcy Jagi lepszy okazał się jednak golkiper drużyny z Larnaki – Colinas.

Jagiellonia Białystok – AEK Larnaka 0:1 (0:0)
Bramka: Nestor Mytidis 75

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen (60' Damian Węglarz) - Ziggy Gordon (46' Łukasz Burliga), Dawid Szymonowicz (46' Ivan Runje), Guti (46' Luka Asatiani), Piotr Tomasik (46' Guilherme) - Arvydas Novikovas (46' Karol Świderski), Rafał Grzyb (46' Damian Szymański), Taras Romanczuk (46' Jacek Góralski), Przemysław Mystkowski (46' Dmytro Chomczenowśkyj), Fedor Cernych (30' Dawid Polkowski (65' Patryk Klimala) - Łukasz Sekulski (46' Cillian Sheridan)

AEK Larnaka: Juan Pablo Colinas - David Català (60' Michális Filíppou), Jorge Larena (60' Juanma Ortiz), Joan Tomàs (65' Kóstas Charalabídis), Ivan Tričkovski (65' Tete), Hector Hevel (65' Thomás Ioánnou), Vladimir Boljević (60' Kóstas Mintíkkis), Vincent Laban (60 Níkos Englézou), Elvir Maloku (65' Carles Soria), Mários Antoniádis (60' Javier Garrido), Onissíforos Roussiás (46' Néstor Mytídis)