Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF

2007.05.21 00:00
Tydzień po Drużynowych Mistrzostwach Polski w Karate WKF - w dniach 19-20 maja 2007 roku we Wrocławiu odbyły się dwie imprezy karate rangi Mistrzostw Polski, w których udział wzięło kilku reprezentantów Podlasia zdobywając łącznie 10 medali - 6 srebrnych i cztery brązowe.

Pierwszego dnia trzy zawodniczki KAISHO Karate Klub Białystok wywalczyły 5 medali - 3 srebrne i dwa brązowe. Agnieszka Olszewska, Joanna Kapanajko oraz Barbara Kiszło pierwszy srebrny medal zdobyły w konkurencji kata drużynowego kobiet. W tym samym składzie podopieczne trenera Marka Ołowskiego zdobyły również tytuł Akademickich Wicemistrzyń Polski w kumite drużynowym. Było to potwierdzeniem wywalczonych wcześniej medali indywidualnych. Wicemistrzynią Polski w kategorii kumite kobiet +60 kg została Barbara Kiszło. Po brązowe medale sięgnęły zaś Agnieszka Olszewska w kumite do 60 kg oraz Joanna Kapanajko w wadze do 53 kg.

Drugiego dnia drużynę Podlasianek wspomogli ich klubowi koledzy - Maciej Borowik (PB), Krystian Jankowski (UwB) oraz Michał Małachwiej (UwB). Na Mistrzostwach Polski Szkół wyższych zawodnicy reprezentowali uczelnie, na których studiują. W konkurencjach mężczyzn niewiele zabrakło do medalu. Zawodniczki zaś potwierdziły swoją znakomitą formę zdobywając kolejnych 5 medali. Reprezentująca Uniwersytet Warmińsko - Mazurski Joanna Kapanajko ukończyła startowy weekend z dwoma srebrnymi medalami MPSZW. Studentka pierwszego roku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej stanęła na podium w konkurencji kumite indywidualne kobiet -53 kg oraz w kategorii open. Zawodniczki Politechniki Białostockiej niedzielne starty zakończyły z 3 medalami. Studentka czwartego roku zarządzania zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski Szkół Wyższych w kategorii do 60 kg, zaś Barbara Kiszło z drugiego roku tego samego wydziału uplasowała się na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal. Dwie studentki PB w niepełnym składzie (drużyny trzyosobowe) po zaciętych walkach w konkurencji drużynowej wywalczyły dla PB brązowy medal.

W ciągu dwóch dni trzy podopieczne Sensei Marka Ołowskiego wywalczyły 10 medali - "Jestem dumny ze swoich zawodniczek. Na tych bardzo trudnych i wyczerpujących dwudniowych zawodach dziewczyny zaprezentowały wysoka formę i po raz kolejny potwierdziły swoje umiejętności" - mówi trener Marek Ołowski.

To nie koniec startów Podlasianek w tym roku akademickim. Po krótkim odpoczynku zawodniczki wracają do ciężkiego trenowania - za trzy tygodnie czekają je starty na rozgrywanych w Bydgoszczy Otwartych Mistrzostwach Europy Centralnej - Central Europe Open.