Akademiczki pokonały Gwardię Wrocław

2011.10.24 00:00
Siatkarki AZS-u Białystok pokonały we własnej hali Gwardię Wrocław 3:2 (23:25, 22:25, 25:17, 25:23, 19:17). Dwa pierwsze sety wcale nie zapowiadały wygranej podopiecznych Wiesława Czai.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS pokonały we własnej hali Gwardię Wrocław

Akademiczki w pierwszej partii nie grały źle, ale ostatecznie przegrały 23:25. W drugiej odsłonie gra wyglądała podobnie i Gwardia znów wygrała małą różnicą punktów. Dopiero w trzecim secie AZS ruszył do ataku.

Drużyna z Podlasia, nie mając nic do stracenia, rzuciła wszystko na jedną szalę i wygrała tą część spotkania w wysokim stosunku 25:17. Białostoczanki poszły za ciosem i wygraly czwartego seta 25:23.

W tie-breaku przez dłuższy czas utrzymywał się remis, przyjezdne miały kilka piłek meczowych i nie potrafiły ich wykorzystać. Przy stanie 14:11 nastąpił zwrot sytuacji i AZS doprowadził do wyrównania 14:14, a następnie rozstrzygnął cały mecz na swoją korzyć wygrywając tego seta 17:15, a cały mecz 3:2.

AZS Białystok - Impel Gwardia Wrocław 3:2 (23:25, 22:25, 25:17, 25:23, 19:17).