Aż 3 rzuty karne i porażka. Smutne pożegnanie Wigier z Fortuna I Ligą

2020.07.25 20:47
W ostatniej kolejce Fortuna I Ligi Wigry Suwałki zmierzyły się na własnym terenie z Zagłębiem Sosnowiec. Biało-Niebiescy polegli ze śląską ekipą 0:2.
Fot: Wigry Suwałki

W swym pożegnalnym meczu na zapleczu PKO Ekstraklasy Wigry Suwałki zaliczyły porażkę. Starcie z Zagłębiem Sosnowiec obfitowało jednak w mnóstwo emocji. Nie brakowało uderzeń w słupek (strzał Cezarego Sauczka) czy poprzeczkę (strzał Szymona Pawłowskiego z "wapna"), a także kartek. Również koloru czerwonego. Taki kartonik w 88. minucie pojedynku otrzymał zawodnik gości - Patryk Mularczyk.

Jeżeli chodzi o rzuty karne, to te pojawiły się aż 3. Pierwszego, tuż przed przerwą, Szymon Pawłowski nie wykorzystał, ale już kolejne przyniosły gole. Niestety były to trafienia na konto Zagłębia. Po zmianie stron z 11 metrów nie mylili się kolejno Filip Karbowy, czyli były piłkarz Biało-Niebieskich, oraz Fabian Piasecki, co sprawiło, że Wigry, mimo całkiem niezłej postawy, przegrały w 34. kolejce Fortuna I Ligi 0:2.

Suwalczanie sezon 2019/2020 zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Oprócz drużyny z północno-wschodniej Polski do II ligi spadły takie kluby, jak Chojniczanka Chojnice i Olimpia Grudziądz. Awans do PKO Ekstraklasy uzyskały Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko Biała. O ostatnią przepustkę uprawniającą do gry klasę wyżej zawalczą w barażach Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica, a także Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)
Bramki: Filip Karbowy 65k, Fabian Piasecki 90+4k

Wigry Suwałki: Jan Balawejder - Grzegorz Aftyka (90' Jakub Świątek), Michał Ozga, Adrian Karankiewicz, Paweł Gierach - Denis Gojko, Patryk Czułowski, Robert Bartczak, Szymon Łapiński (66' Michał Żebrakowski), Cezary Sauczek (78' Konrad Matuszewski) - Kacper Wełniak

Zagłębie Sosnowiec: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndak, Piotr Polczak, Kacper Łopata, Rafał Grzelak - Mateusz Szwed (46' Fabian Piasecki), Kacper Radkowski, Filip Karbowy (75' Bartłomiej Babiarz), Patryk Mularczyk, Patryk Małecki - Szymon Pawłowski (84' Tomasz Nawotka)