AZS Białystok nie sprostał Muszyniance

2011.03.28 00:00
Siatkarki AZS-u Białystok przegrały dziś we własnej hali z Muszynianką Muszyna 0:3 (12:25, 22:25, 22:25) i z dorobkiem 19 punktów pozostały na 9. miejscu w klasyfikacji. Przed ostatnią kolejką podopieczne Wiesława Czai tracą do bezpieczniej - ósmej lokaty dwa punkty.
Fot: M. Kardasz
W spotkaniu z Muszynianką kibice AZS-u nie mieli zbyt wielu powodów do radości

Zawodniczki z Muszyny bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i już po chwili prowadziły 2:0. Jednak białostoczanki odrobiły szybko straty i to one próbowały przejąć inicjatywę.

Podopieczne trenera Wiesława Czai zostały szybko sprowadzone na ziemię. Czołowa drużyna PlusLigi Kobiet nie mogła sobie pozwolić w tym starciu na stratę punktów. Siatkarki z Muszyny bardzo dobrze ustawiały blok. Natomiast atakujące AZS-u często myliły się posyłając piłki w aut.

Gospodynie zgubiły swój rytm. Natomiast Muszynianka grała pewnie i skutecznie powiększając przewagę. Ostatecznie podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego zwyciężyły w pierwszym secie 25:12.

W drugiej odsłonie siatkarki z Muszyny poszły za ciosem i szybko objęły prowadzenie. Ambitnie grające białostoczanki doprowadziły do wyrównania. Po skutecznym ataku Aleksandry Kruk AZS przejął na chwile inicjatywę... właśnie tylko na chwilę, ponieważ później znów dominowały siatkarki Muszynianki, które ostatecznie wygrały drugiego seta 25:22.

W trzeciej odsłonie kibice oglądali podobny scenariusz. Znów podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego szybko wyszły na prowadzenie. Siatkarki AZS-u próbowały odrobić starty, ale Muszynianka utrzymywała bezpieczny dystans. Efekt był taki że zespół z Muszyny wygrał trzeciego seta 25:22, a cały mecz 3:0.

W ostatniej serii gier AZS Białystok zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, o godzinie 18.

AZS Białystok - Muszynianka Muszyna 0:3 (12:25, 22:25, 22:25).

AZS Białystok: Godos (3), Kuczyńska (12), Kruk (10), Jack (2), Martin (1), Klimakova (17), Saad (libero) oraz Cabajewska, Thompson (4), Muresan (3).

Muszynianka Muszyna: Bednarek-Kasza (8), Kaczor (14), Sadurek, Gajgał (8), Jagieło (10), Stam-Pilon (5), Zenik (libero) oraz Wensink (3), Piątek, Kaczorowska (1), Śrutkowska, Kasprzak (3).