AZS przegrał w Łodzi

2011.10.28 00:00
Siatkarki AZS-u Białystok nie sprostały w Łodzi Budowlanym. Akademiczki przegrały mecz 1:3. Po tym spotkaniu białostoczanki spadły na ostatnie miejsce w tabeli.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u znalazły się na dnie tabeli

Pierwsze set należał do łodzianek, które grały zdecydowanie lepiej. Dodatkowo w zespole gości urazu barku nabawiła się Aleksandra Kruk. W drugiej odsłonie sytuacja wyglądała podobnie. Co prawda AZS zdobył więcej punktów niż w pierwszym secie, ale ostatecznie przegrał.

Trzecia odsłona należała już do białostoczanek, które mając nóż na gardle rzuciły się do odrabiania strat. Ta sztuka udała się i akademiczki wygrały seta 25:23. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrą stronę, jednak czwarty set okazał się totalna klapą.

Łodzianki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku sukcesywnie powiększając swoją przewagę, a zdenerwowane rywalki nie mogły znaleźć recepty na dobrze ustawioną obronę gospodyń. Kolejne ataki białostoczanek lądowały na aucie lub pod nogami atakujących. Ostatecznie pewnie tego seta i całe spotkanie wygrały Budowlane.

Po tym spotkaniu AZS znalazł się na dnie tabeli i pobędzie tam aż do 23 listopada. Wtedy białostoczanki zagrają we własnej hali z Pałacem Bydgoszcz.

Budowlani Łódź - AZS Białystok 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:15).