Tagi: balony, mistrzostwa balonowe, stowarzyszenie klub balonowy białystok,
Pierwszego dnia IV Balonowych Mistrzostw Podlasia pogoda co prawda nie dopisała, ale wieczorem przed Teatrem Dramatycznym odbył się pokaz nocny palników. Wczorajszy nocny pokaz przed Teatrem Dramatycznym (fot. Adrian Horba)
Piloci "grali" na palnikach w rytm muzyki, całemu widowisku towarzyszył pokaz laserów. Mimo deszczowej aury pokaz obserwowała spora grupa mieszkańców Białegostoku.
- Niestety do tej pory z powodu złych warunków atmosferycznych nie odbył się żaden lot. Mamy nadzieję, że dziś po południu aura będzie nam bardziej przychylna i balony będą mogły wystartować - informuje Anna Mogiłło ze Stowarzyszenia Klub Balonowy Białystok, który organizuje mistrzostwa.
Na zawody zjechało 15 ekip balonowych z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji. Wczoraj po południu odbyła się odprawa generalna. Po odprawie podjęto decyzję o odwołaniu lotu z powodu złych warunków atmosferycznych.