BAS Białystok nie zwalnia tempa

2017.10.12 11:39
W środę (11.10) rozegrana została 3. kolejka zmagań w siatkarskiej II lidze (gr. 2.) panów. Na parkiet wyszli zatem zawodnicy BAS-u Białystok i Centrum Augustów. Obie podlaskie ekipy swoje starcia wygrały.
Fot: pixabay.com

BAS Białystok jest już jedyną drużyną, która w grupie 2. siatkarskiej II ligi ma komplet punktów. Mało tego, zespół ze stolicy Podlasia wciąż w trwającym sezonie nie stracił choćby seta.

W środowy wieczór aspirujący do awansu na zaplecze PlusLigi BAS zmierzył się we własnej hali z MOS-em Wola Warszawa. Przyjezdni w pierwszej partii stoczyli z gospodarzami wyrównany bój, ale ostatecznie wykazali się umiejętnościami na niższym poziomie i inauguracyjnego seta przegrali. To sprawiło, że w kolejnych odsłonach meczu w poczynaniach stołecznego klubu widać było coraz mniejszą wiarę w końcowy sukces. Trzeci set to już kompletny popis białostoczan, którzy zwyciężyli go 25:13, a cały mecz 3:0.

Zwycięstwo odnotowali również siatkarze Centrum Augustów. Drugi z podlaskich zespołów pokonał na wyjeździe 3:1 Metro Warszawa i z dorobkiem sześciu oczek zajmuje w ligowej tabeli piąte miejsce. Liderem rozgrywek jest oczywiście białostocki BAS.

BAS Białystok – MOS Wola Warszawa 3:0 (25:23, 25:18, 25:13)
Metro Warszawa – Centrum Augustów 1:3 (23:25, 25:21, 20:25, 20:25)