Ponad 7 tysiêcy osób bêdzie mog³o bezp³atnie zaszczepiæ siê przeciwko grypie. Warunki s± dwa: trzeba byæ mieszkañcem Bia³egostoku i mieæ ukoñczone 65 lat.
To dlatego, ¿e takie osoby najbardziej nara¿one s± na powik³ania po chorobach, do tego czêsto ich nie staæ na wykupienie szczepionki.
Szczepienia planowane s± od po³owy wrze¶nia. Odporno¶ci nabywa siê po oko³o dwóch tygodniach, a jedna dawka wystarczy na rok.
Szczepienia finansowane bêd± z miejskiego bud¿etu. Urzêdnicy rozstrzygnêli w³a¶nie przetarg na przychodnie, które przeprowadz± akcjê. To cztery placówki: Eskulap na ul. Nowy ¦wiat, Podlaskie Centrum Medyczne - ul. Transportowa, Centrum Damiana - ul. Komisji Edukacji Narodowej, Villa-Med - ul. Mi³osna. Jedna z nich - przy ul. Transportowej ju¿ zapisuje chêtnych. (zmj)