Białostocki klub wrócił z krajowych mistrzostw z 4 złotymi medalami

2019.04.17 12:23
W sobotę i niedzielę (13-14.04), w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji "Kolna" w Krakowie, odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite. Na imprezie tej 4 złote medale zdobyli zawodnicy z Białegostoku.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Mimo że na krajowych mistrzostwach karate w konkurencji kumite wzięło udział aż 380 zawodników z 44 ekip z całej Polski, nie przeszkodziło to reprezentantom Białostockiego Klubu Oyama Karate odegrać na turnieju pierwszych skrzypiec. Przedstawiciele podlaskiego zespołu stanęli bowiem na podium aż 8 razy.

Złote medale i tytuły mistrza Polski zdobyli Maciej Mróz, Michał Samojlik, Adam Chlabicz oraz Jarosław Kisiel. Pierwszy z wymienionych zawodników wygrał wszystkie swoje walki w kategorii junior młodszy (12-14 lat) do 40 kg, natomiast drugi nie miał sobie równych w rywalizacji juniorów młodszych do 45 kg. Chlabicz i Kisiel startowali w konkurencji knockdown. Adam wygrał zmagania w kategorii powyżej 90 kg, zaś Jarosław został mistrzem kraju w batalii seniorów starszych do 80 kg.

Ponadto na podium uplasowali się też Krzysztof Rydzewski (drugie miejsce w kategorii senior starszy do 80 kg), Paweł Dziedziul (trzecie miejsce w kategorii senior do 80 kg), Jakub Pojawa (trzecie miejsce w kategorii junior starszy do 70 kg) oraz Alex Wierciszewski (trzecie miejsce w kategorii młodzik do 50 kg).