Białostockie "Bestie" bez pucharu

2018.10.25 10:10
W środowy (24.10) wieczór rozegrany został finał wojewódzkiego Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. W decydującym meczu naprzeciwko siebie stanęły ekipy Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka i Bestiosu Białystok. Górą okazali się ci pierwsi.

Zawodnicy Bestiosu Białystok muszą zadowolić się srebrnymi medalami. W finale wojewódzkiego Pucharu Polski lepsi byli bowiem reprezentanci Szczypiorniaka, którzy we własnej hali wygrali 31:28.

Początek rywalizacji nie wskazywał jednak na zwycięstwo gospodarzy, bo ci grali bardzo chaotycznie. Białostoczanie z tego skorzystali. Prowadzili 9:3 i wyglądali na zespół, który po ostatnim feralnym walkowerze jest rządny szybkiego zmazania organizacyjnej plamy.

Po początkowym szturmie "Bestii" z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić gracze z Dąbrowy Białostockiej, którzy na przerwę udali się już z minimalną zaliczką, wygrywając 15:14.

W drugiej połowie Szczypiorniak nie pozwolił gościom odwrócić losów starcia, dlatego spotkanie - którego stawką był puchar - zakończyło się triumfem gospodarzy i to oni po końcowej syrenie mogli rozpocząć świętowanie.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Bestios Białystok 31:28 (15:14)