Białostoczanie nie powalczą o Ekstraklasę? Ich los jest w rękach innych

2018.04.16 10:13
W przedostatniej kolejce I ligi futsalu DTS Helios Białystok tylko zremisował z ekipą FC Kartuzy i bardzo mocno ograniczył swoje szanse na zajęcie miejsca premiowanego barażami o najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju.
Fot: Fanpage DTS Helios Białystok

Mówi się, że póki piłka w grze wszystko jest możliwe. To prawda, ale po niedzielnym (15.04) remisie z FC Kartuzami zawodnicy Heliosa mają już tylko iluzoryczne szanse, by zająć upragnioną 2. pozycję w tabeli. By tak się stało i to ekipa z Podlasia toczyła dwumecz o awans do Futsal Ekstraklasy, w ostatniej serii gier Constract Lubawa musiałby swój pojedynek przegrać, a Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski przegrać lub zremisować. Oczywiście przy korzystnych wynikach w starciach rywali Helios potrzebowałby kompletu oczek w swoim spotkaniu.

Sytuacja jest więc trudna. A dlaczego Helios tak ją sobie skomplikował? Bo w rywalizacji z FC Kartuzami zagrał bardzo przeciętne zawody. Przez wiele minut to przeciwnicy dominowali na placu gry i zasłużenie zdobywali kolejne bramki. Najpierw do siatki białostoczan trafił Kąkol, później - po przerwie - Bielicki i znów Kąkol. Na 7 minut przed końcem rywalizacji Kartuzy wygrywały więc 3:0 i dopiero wtedy ekipa z północno-wschodniej Polski się przebudziła. Dwie bramki Budźki i jedna Niegowskiego pozwoliły wyrównać stan rywalizacji, ale na zwycięstwo czasu już zabrakło i mecz zakończył się rezultatem 3:3.