Białostoczanin z brązowym medalem mistrzostw Europy

2017.11.15 12:01
Zawodnik Białostockiego Klubu Oyama Karate – sensei Adam Chlabicz (2 dan) – zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy Oyama Karate IFK.
Fot: Radosław Dyduch

W dniach 11-12 listopada – w estońskim Kohtla Jarve – zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Europy Oyama Karate IKF w konkurencjach: kata, lekki kontakt, semi-knockdown i knockdown. Na wspomnianej imprezie świetnie zaprezentował się sensei Adam Chlabicz. Zawodnik białostockiego klubu wywalczył brąz w kategorii ciężkiej (+80 kg) knockdown.

Bardziej prestiżowa zdobycz również była w zasięgu Podlasianina, lecz nie do końca zgodne z postawą fair play zagrania łotewskiego rywala w półfinale zmagań nie pozwoliły na sięgnięcie po medal cenniejszego kruszcu.

Na zawodach, w których udział wzięło 230 sportowców, Polska zgarnęła w sumie aż 23 krążki (8 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych).