Byli o włos od sprawienia niespodzianki. Zabrakło 2 minut

2019.03.16 22:59
Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok mierzyli się w sobotę (16.03) we własnej hali z wiceliderem Futsal Ekstraklasy, czyli ekipą FC Toruń. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gości, choć jeszcze chwilę przed końcem pojedynku był remis.

Za graczami MOKS-u dobre spotkanie z wiceliderem rozgrywek. Dobre to nie znaczy jednak, że zakończone korzystnym rezultatem. Choć zawodnicy prowadzeni przez Adriana Citkę mocno przeciwstawili się faworyzowanym rywalom, to komplet oczek i tak powędrował do Torunia.

Toczone w hali VI Liceum Ogólnokształcącego starcie rozpoczęło się od szybkiego ciosu przyjezdnych. Już w 3. minucie rywalizacji do siatki białostoczan trafił bowiem Marcin Mikołajewicz. Gospodarze odpowiedzieli ok. 240 sekund później w momencie, gdy błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił bramkarz przeciwników - Kamil Naparło. Z wpadki golkipera, doprowadzając do wyrównania, skorzystał Michał Osypiuk.

Gospodarzom nie udało się jednak utrzymać wyniku 1:1 do przerwy, gdyż w 18. minucie pechową interwencję zaliczył Michał Maciąg, kierując futbolówkę do własnej siatki.

Tak utracona bramka nie podłamała białostoczan, którzy po zmianie stron wciąż byli dla gości równorzędnym rywalem. Efekt dobrej gry gospodarzy stanowił m.in. gol na 2:2 zdobyty płaskim uderzeniem przez Mateusza Lisowskiego. Kilka chwil później było nawet blisko prowadzenia Słonecznych, ale przyjezdnych przed kolejną straconą bramką uratował słupek. A ponieważ niewykorzystane sytuacje się mszczą, gospodarze pozostali z niczym. 2 minuty przed końcem batalii do siatki trafił bowiem Tomasz Kriezel, po czym - gdy futsaliści MOKS-u postawili już wszystko na jedną kartę - rezultat spotkania na 4:2 ustalił Marcin Mikołajewicz.

W następnej serii zmagań Podlasianie udadzą się do Szczecina na mecz z przedostatnią w tabeli Pogonią.

12. AZS UG Gdańsk 19 8 59:107

MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń 2:4 (1:2)
Bramki: Michał Osypiuk 7, Mateusz Lisowski 29 - Marcin Mikołajewicz 3, 39, Michał Maciąg 18sam., Tomasz Kriezel 38

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek (Święciński) - Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski

FC Toruń: Naparło - Wojciechowski, Domański, Mikołajewicz, Zboralski, Waszak, Elsner, Spychalski, Kriezel, Cyman, Mrówczyński