Centralna Liga Juniorów. Efektowny triumf Jagiellonii

2018.05.05 15:53
Młody zespół Jagiellonii Białystok jest coraz bliższy utrzymania się w Centralnej Lidze Juniorów. Po sobotnim (5.05) zwycięstwie nad Polonią Warszawa podlaski klub ma już 6 oczek przewagi nad strefą spadkową.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Za młodymi piłkarzami białostockiej Jagiellonii bardzo ważne spotkanie. Podopieczni Tomasza Kulhawika, Hermesa i Piotra Grzybki mierzyli się bowiem w Warszawie z ciągle mającą nadzieję na utrzymanie Polonią Warszawa. Czarne Koszule, aby zachować szansę na pozostanie w lidze, musiały z Dumą Podlasia wygrać.

Stąd też w ekipie gospodarzy panowała bardzo duża mobilizacja, ale to Jagiellończycy lepiej rozpoczęli mecz. W 19. minucie dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Mikołaj Nawrocki, jeszcze lepszy strzał głową oddał Michał Ozga i było 1:0 dla gości.

Kwadrans później Polonia zdołała wprawdzie wyrównać, ale to było wszystko, co tego dnia potrafili pokazać piłkarze ze stolicy. Później gole strzelali już tylko Żółto-Czerwoni. Najpierw - jeszcze przed przerwą - sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Mikołaj Nawrocki, a w drugiej połowie do siatki trafili także Bartosz Bida oraz Kacper Głowicki, przez co starcie zakończyło się wysokim zwycięstwem Jagi w stosunku 4:1.

Dzięki trzem oczkom Podlasianie pozostali na 4. miejscu w tabeli i powiększyli przewagę nad lokatą numer 7 - a więc pierwszą zagrożoną spadkiem - do 6 punktów.

Do zakończenia zmagań pozostały jeszcze 4 kolejki.

MKS Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:4 (1:2)
Bramki: nieznany zawodnik 34 - Michał Ozga 19, Mikołaj Nawrocki 45, Bartosz Bida 69, Kacper Głowicki 78

Jagiellonia Białystok: Niezgoda - Zysik (80' Gołaszewski), Ozga, Asatiani, Huczko - Tabor, Nawrocki - Głowicki (86' Romanowicz), Łapiński (68' Kostyk), Nikołajuk (83' Mąkosza) - Bida