Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia jeszcze się nie utrzymała

2018.05.12 14:56
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali w sobotę z Progresem Kraków i nadal nie mogą być pewni utrzymania w lidze. Mecz rozgrywany na bocznym boisku stadionu miejskiego zakończył się zwycięstwem gości w stosunku 2:1.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Za młodym zespołem Dumy Podlasia bardzo nieudany mecz. Żółto-Czerwoni przez pierwsze 45 minut rywalizacji z Progresem Kraków byli drużyną wyraźnie słabszą, co przyjezdni bardzo skrupulatnie wykorzystali. Po kilku sygnałach ostrzegawczych i trafieniu w poprzeczkę gracze rywali w końcu przestali tylko straszyć strzałami i zaczęli zdobywać gole. Najpierw w 33. minucie jeden z zawodników gości skutecznie sfinalizował dośrodkowanie, a tuż przed przerwą Progres wyszedł na wyższe prowadzenie, zamieniając na bramkę stały fragment gry w postaci rzutu rożnego.

Po zmianie stron nadal przeważali piłkarze z Krakowa. Jagiellonia odważniej ruszyła do przodu dopiero w ostatnim fragmencie rywalizacji i niemal od razu przyniosło to efekt, czyli gola. Z rzutu karnego - podyktowanego za faul na Bartoszu Bidzie - do siatki trafił Szymon Łapiński. Jagiellończycy zbyt późno zabrali się jednak do odrabiana strat i czasu na wyrównującą bramkę już im zabrakło.

Porażka z Progresem oznacza, że Żółto-Czerwoni - mimo iż do końca rozgrywek pozostały tylko trzy kolejki - nadal nie zapewnili sobie utrzymania w lidze.

Pewny spadku jest natomiast drugi z białostockich zespołów - MOSP - który swój sobotni (12.05) pojedynek z Koroną Kielce zremisował w stosunku 3:3.

Jagiellonia Białystok - Progres Kraków 1:2 (0:2)
Bramki: Szymon Łapiński 79k - nieznani zawodnicy 34, 44

Jagiellonia Białystok: Niezgoda - Gołaszewski, Ozga, Zysik, Huczko – Kostyk (36' Łapiński), Tabor - Głowicki (62' Bartkowiak), Nawrocki (77' Mąkosza), Nikołajuk (72' Romanowicz) - Bida