Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia pokonała Koronę

2017.04.29 15:05
4:2 wygrała Jagiellonia Białystok z Koroną Kielce w meczu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu miejskiego.

W sobotnie (29.04) przedpołudnie juniorzy starsi Jagiellonii zmierzyli się na własnym terenie z Koroną Kielce, czyli zespołem, który plasuje się w środku ligowej stawki. Choć Żółto-Czerwoni przez remis w poprzedniej kolejce z UKS-em SMS Łódź mocno ograniczyli swoje szanse na awans do półfinału rozgrywek, to wciąż są w stanie tego dokonać. Aby jednak całkiem nie wypaść z walki o pierwsze dwie lokaty, trzeba było w 25. serii gier pokonać Złocisto-Krwistych.

Sztuka ta podopiecznym Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki się udała, lecz nie obyło się bez drżenia o końcowy rezultat, gdyż to goście z Kielc – po golu Wiktora Długosza – schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Na szczęście w drugiej części spotkania Jagiellończycy wzięli się do roboty. Już w 50. minucie wynik rywalizacji wyrównał – wykorzystując jedenastkę – Dawid Polkowski, a nieco ponad kwadrans przed końcem meczu gospodarzy na zwycięskie tory wyprowadził Paweł Olszewski, który w zaledwie 180 sekund dwukrotnie pokonał golkipera Korony.

W ostatnich fragmentach starcia na listę strzelców wpisał się jeszcze Dominik Prusaczyk, a także piłkarz gości – Kornel Łosak – który zmniejszył rozmiary porażki swojego zespołu.

W następnej kolejce juniorzy starsi Jagiellonii Białystok podejmą na wyjeździe przedostatni w tabeli TOP 54 Biała Podlaska.

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 4:2 (0:1)
Bramki: Dawid Polkowski 50k, Paweł Olszewski 72, 74, Dominik Prusaczyk 85 - Wiktor Długosz 17, Kornel Łosak 90

Jagiellonia Białystok: Gostomski – Olszewski, Kiczuk, Maliszewski, Pigiel – Tabor (78' Konon), Prusaczyk (85' Borowik), Renkowski (85' Tomar) – Domański (46' Ciborowski), Prolejko – Polkowski

Korona Kielce: Łodej, Kunat, Pierzchała, Kowalczyk, Klepacki, Wojsa, Sinkiewicz (74' Rybus), Gromulski, Wojtal, Długosz (78' Czerwiak), Szałas (65' Łosak)