Cernych i Novikovas nie sprostali Anglikom

2017.03.26 20:14
Reprezentacja Litwy z Fedorem Cernychem i Arvydasem Novikovasem w składzie przegrała z Anglią w meczu 5. kolejki eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

Nie było niespodzianki na stadionie Wembley w Londynie. Anglia pewnie, bo 2:0, pokonała Litwę i nadal jest liderem grupy F eliminacji do mistrzostw świata, które w 2018 r. odbędą się w Rosji. Zwycięstwo "Synom Albionu" zapewniły gole Defoe i Vardy'ego.

Całe spotkanie w barwach Litwy rozegrał Fedor Cernych, który jednak nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, gdyż to gospodarze przez większą część starcia prowadzili grę. Przez 54 minuty na placu przebywał także Arvydas Novikovas, który na początku drugiej połowy został zmieniony przez Mindaugasa Grigaraviciusa.

Po 5 starciach Litwini – z dorobkiem 5 punktów – zajmują w tabeli grupy F 4. miejsce.

Anglia - Litwa 2:0 (1:0)
Bramki: Jermain Defoe 22, Jamie Vardy 64

Litwa: Setkus - Vaitkunas, Kijanskas, Klimavicius, Slavickas - Kuklys, Zulpa - Novikovas (54' Grigaravicius), Slivka (87' Paulius), Cernych - Valskis (74' Matulevicius)