Cernych i Novikovas nie wrócą do Białegostoku w dobrych humorach

2017.09.05 09:01
Fiodor Cernych i Arvydas Novikovas w ciągu kilku dni dwukrotnie wybiegli w podstawowym składzie reprezentacji Litwy i za każdym razem na murawie przebywali przez pełne 90 minut. Pojedynków ze Szkocją i Słowenią nie będą jednak dobrze wspominać.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie litewscy Jagiellończycy wyprawę na zgrupowanie reprezentacji. Po tym, jak w piątek (1.09) kadra Fiodora Cernycha i Arvydasa Novikovasa przegrała u siebie ze Szkocją 0:3, tym razem nasi północno-wschodni sąsiedzi ulegli – i to w jeszcze większych rozmiarach – Słowenii.

Wyjazdowa potyczka w Ljubljanie od początku nie układała się po myśli Litwinów, którzy przez wiele minut pierwszej połowy nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić bramce rywali. Ofensywny duet z Białegostoku – podobnie jak reszta drużyny – nie wyróżniał się niczym specjalnym i przy zerowym dorobku strzelonych goli – w przegranym 0:4 spotkaniu ze Słowenią – musi się podpisać własnym nazwiskiem.

Litwa po dobrym starcie w eliminacjach do mistrzostw świata, kiedy zdobyła 5 oczek w 3 meczach, teraz kontynuuje serię 5 porażek z rzędu i w tabeli gr. F zajmuje przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Maltę.

Słowenia – Litwa 4:0 (1:0)
Bramki: Ilicić 25k, 61k, Verbić 82, Birsa 90

Litwa: Setkus – Vaitkunas, Klimavicius, Kijanskas (79' Girdvainis), Borovskis – Valskis (65' Spalvis), Slivka, Kuklys, Sernas (80' Verbickas), Novikovas – Cernych

Ponad godzinę gry w sparingu stoczonym przez młodzieżową reprezentację Polski z Lechem Poznań zaliczył też Karol Świderski. Piłkarz Jagi został w 62. minucie zmieniony przez Jakuba Bartosza, co miało miejsce chwilę przed trafieniem Łukasza Trałki. Gol strzelony przez defensywnego pomocnika Kolejorza okazał się jedyną bramką w spotkaniu.

Polska U-21 – Lech Poznań 0:1 (0:0)
Bramka: Trałka 61

Polska U-21: Loska (46' Grabara) - Michalak, Jończyk, Bochniewicz, Pestka (73' Gumny) - Kopacz (73' Szymański), Dziczek, Rasak (73' Żurkowski) - Świderski (62' Bartosz) - Buksa (62' Zawada), Tomczyk (55' Jóźwiak)