Cezary Zugaj - "Młody" oszukany na zawodach w Rydze

2013.10.08 00:00
W dniach (03-06.10) roku ekipa Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai wzięła udział w Pucharze Świata K1 w Rydze.
Fot: materiały stowarzyszenia

Cezary Zugaj w wadze 63,5 kg w ćwierćfinale pokonał w II rundzie przez ciężki nokaut (kopnięcie kolanem w wątrobę) zawodnika litewskiego klubu z Visaginas.

W drugim dniu zawodów "Młody" zmierzył się w półfinale z zawodnikiem z Mołdawii i po trzech rundach kontrolowanych przez białostoczanina wygrał jednogłośnie na punkty i dostał się do finału.

Na oficjalnej naradzie trenerów, w przeddzień finałów, została przekazana karta walk finałowych. Finał wagi 63,5 kg został umieszczony w Gali Finałowej po godz. 17.00 dnia następnego pomiędzy Cezarym Zugajem, a jednym z najlepszych zawodników litewskich tej kategorii Danilą Deividasem.

Kiedy ekipa białostocka zjawiła się w dzień finałów o godz. 16.00 w hali, gdzie odbywał się Puchar Świata, okazało się, że walka Zugaja "już się odbyła" w godzinach rannych, gdzie rozgrywane były finały dzieci, kadetów i juniorów.

W taki oto sposób Litwin został zwycięzcą Pucharu Świata K1 WAK1-F bez walki. Został złożony oficjalny protest do Prezydenta tej największej amatorskiej organizacji K1 w Europie WAK1-F Donatasa Simonaitisa.