Coraz trudniejsza sytuacja Słonecznych. Białostocki klub jest tuż nad "kreską"

2021.11.12 09:24
MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał w czwartek (11.11) 6. mecz w sezonie. W tej chwili Podlasianie są w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy na miejscu numer 13, czyli ostatnim, które gwarantuje pozostanie w lidze.
Fot: Maciej Safaryn

Wyjazdowe starcie z LSSS-em Team Lębork miało dla MOKS-u bardzo dużą wagę. Białostoczanie, chcąc na ostatnie kolejki w 2021 r. złapać nieco spokoju, musieli delegacyjny bój wygrać, ale znajdujący się również w trudnej sytuacji gospodarze także posiadali identyczny cel.

To sprawiło, że czwartkowe spotkanie było istną wymianą ciosów. Już w 2. minucie prowadzenie ekipie z Lęborka zapewnił Yvaaldo Gomes, lecz później dwukrotnie do siatki trafiali gracze z Podlasia, bo na listę strzelców wpisali się Kamil Gryko i Mateusz Łabieniec. Niestety na przerwę z lepszym wynikiem zeszli gospodarze. W 10. minucie do stanu 2:2 doprowadził Giancarlo Sammut, a kilka chwil potem rezultat meczu na 3:2 dla LSSS-u zmienił Sergio Monteiro.

W drugiej połowie Słoneczni próbowali odmienić oblicze starcie, jednak ostatecznie sztuka ta ekipie z północno-wschodniej Polski się nie udała. W kolejnej części potyczki do bramki rywali trafił wprawdzie Gryko, ale po stronie przeciwników gole zanotowali Davidson oraz Gomes, dlatego to LSSS Team Lębork wygrał czwartkowy pojedynek. Końcowy wynik spotkania to 5:3.

W następnej serii zmagań MOKS zmierzy się u siebie z warszawską Legią. Mecz ten rozpocznie się w niedzielę (14.11) o godz. 16.00. Miejscem futsalowej rywalizacji będzie hala VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

16. Górnik Polkowice 10 4 23:66

LSSS Team Lębork - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:3 (3:2)
Bramki: Yvaaldo Gomes 2, 40, Giancarlo Sammut 10, Sérgio Monteiro 13, Davidson 24 - Kamil Gryko 6, 24, Mateusz Łabieniec 8

LSSS Team Lębork: Burglin, R. Łapigrowski - Davidson, D. Laskowski, Sammut, Lande, Witkowski, P. Łapigrowski, P. Laskowski, Monteiro, Gniba, Kolesnik, Gomes

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Dobreńko, Ulman - Makal, Stachurski, Kożuszkiewicz, Gryko, Jackiewicz, Belzyt, Grzybowski, Łabieniec, Prolejko, Osypiuk, Aleksandrowicz, Skiepko, Shostak, Dzierzgowski