Coś niesamowitego. Takiej wymiany ciosów jeszcze nie było

2020.02.29 11:12
W piątek (28.02) Ślepsk Malow Suwałki rozegrał kolejne spotkanie na szczeblu PlusLigi. Tym razem podopiecznym Andrzeja Kowala zwycięstwa odnieść się nie udało, ale i tak zapisali się oni w historii rozgrywek. Powód? Długość drugiego seta.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Po kilku udanych występach przyszła pora, by przełknąć gorycz porażki. Siatkarze Ślepska w piątkowy wieczór przegrali we własnej hali z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom, jednak kibice na postawę swych pupili nie mogą narzekać. Gospodarze stoczyli z gośćmi niezwykle wyrównany pojednek, a na uwagę zasługuje przede wszystkim to, co działo się w drugiej partii spotkania. Ta trwała bowiem godzinę i zakończyła się wynikiem 44:42 dla Czarnych. Tak, to był najdłuższy set w historii PlusLigi.

Ponieważ inauguracyjna partia również padła łupem przyjezdnych, Ślepsk stanął pod ścianą. Rezultat 0:2 nie pozwalał bowiem na kolejne pomyłki i sprawiał, że suwalczanie, by myśleć o jakichkolwiek punktach, musieli w swojej grze coś zmienić. To udało się uczynić w kolejnym fragmencie meczu, który zakończył się wygraną Podlasian 25:22, jednak później znów do głosu doszli zawodnicy z Radomia, wygrając nastęonego seta 25:21, dlatego w całym spotkaniu padł wynik 3:1 dla gości i to właśnie na konto Czarnych powędrowały wszystkie oczka.

Tytuł MVP zdobył atakujący gości - Karola Butryn.

14. BKS Visła Bydgoszcz 22 11 24:64 1775:2045

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Szerszeń (18 pkt), Bołądź (24 pkt), Takvam (9 pkt), Rohnka (1 pkt), Sapiński (8 pkt), Tuaniga (1 pkt), Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki (4 pkt), Siek, Klinkenberg (8 pkt), Rudzewicz (1 pkt), Gonciarz (1 pkt)

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk (12 pkt), Kędzierski (2 pkt), Boruch (2 pkt), Sander (18 pkt), Włodarczyk (10 pkt), Butryn (34 pkt), Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Grzechnik (1 pkt), Protopsaltis, Firszt