Cóż za powrót Heliosa. Niesamowity triumf w Warszawie da białostoczanom awans?

2018.03.25 08:30
Futsaliści Heliosa Białystok w 19. kolejce I-ligowych zmagań odnieśli bardzo ważne zwycięstwo. Podlaski zespół pokonał na wyjeździe AZS UW Warszawa, choć jeszcze kilka minut przed końcem pojedynku nic trzech oczek dla gości nie zapowiadało.
Fot: pixabay.com

Wyszarpany w sobotę (24.03) komplet oczek może dla graczy Heliosa okazać się najważniejszą zdobyczą punktową w tym sezonie. Zwycięstwo odniesione nad AZS-em UW Warszawa nie tylko bowiem pozwoliło białostoczan pozostać w walce o awans do Futsal Ekstraklasy - a chwilowo wywindowało Podlasian na pozycję wicelidera tabeli - ale też jeszcze mocniej podbudowało i tak wysokie już morale zespołu.

Jak dokładnie przebiegało rozgrywane w stolicy spotkanie? Początek rywalizacji nie obfitował w wielkie emocje. Mecz był bardzo wyrównany, ale na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze, którzy po trafieniu Araujo w 18. minucie znaleźli się na jednobramkowym prowadzeniu.

Chwilę po zmianie stron wynik podwyższył Majewski i w tym momencie sytuacja gości mocno się skomplikowała. Tak naprawdę dopiero dwa stracone gole spowodowały, że Helios na poważnie ruszył to przodu. Początkowo białostoczanom brakowało jeszcze szczęścia, bo na drodze do radości stanął słupek, ale końcowy fragmenty rywalizacji był już w wykonaniu przyjezdnych kapitalny. Najpierw do siatki AZS-u trafił Stefanowicz, po chwili błąd gospodarzy podczas ustawiania się przy rzucie rożnym wykorzystał Budźko, a kilkadziesiąt sekund później przedłużony rzut karny na gola zamienił Kamil Ulman i wynik 2:0 zamienił się w rezultat 2:3.

Główni rywale Heliosa w walce o awans swoje spotkania rozegrają w niedzielę (25.03). Trudne zadanie czeka zwłaszcza Persę MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski, która zmierzy się w delegacji z liderem z Chojnic.