Czerwone kartki, rzuty karne, gol w ostatnich minutach. Mnóstwo emocji w meczu Wigier

2019.04.19 09:52
W 29. kolejce Fortuna I Ligi walczące o utrzymanie Wigry dopisały do swojego dorobku punkt. Oczko suwalski zespół zgarnął dzięki wyjazdowemu remisowi z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Fot: Wigry Suwałki

Czwartkowe (18.04) starcie Podbeskidzia z Wigrami było prawdziwym thrillerem. Choć gospodarze nie biją się już w tym sezonie o awans, ani też nie muszą martwić się o pozostanie w lidze, to jednak podopieczni Krzysztofa Brede nie przeszli obok pojedynku z suwalskim zespołem obojętnie. A Biało-Niebiescy? Biało-Niebiescy pokazali sporą wolę walki i z terenu 5. siły rozgrywek przywieźli cenny punkt. Gol na 3:3 dla graczy Mirosława Smyły padł w ostatnich sekundach starcia.

Strzelanie na stadionie przy ul. Rychlińskiego rozpoczęło się już w 6. minucie. Wtedy to dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska posłał Kacper Gach, a wynik na 1:0 dla Podbeskidzia zmienił Michał Rzuchowski.

Wigry odpowiedziały dwa kwadranse później za sprawą celnego uderzenia z rzutu wolnego oddanego przez Filipa Karbowego, a niedługo potem gola na 2:1 dla Podlasian zdobył Joel Huertas, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Michała Rzuchowskiego na Robercie Bartczaku (gracz Podbeskidzia za swe przewinienie otrzymał czerwoną kartkę).

Mimo gry w osłabieniu ekipa z południa kraju dobrze weszła w drugą część pojedynku i już w 60. minucie znów prowadziła. Najpierw Damiana Węglarza z rzutu karnego pokonał Valerijs Sabala, a następnie futbolówkę do siatki Wigier - z rzutu wolnego - zapakował Bartosz Jaroch.

Podopieczni Mirosława Smyły do końca walczyli jednak o zmianę rezultatu i to im się udało. W 87. minucie w słupek trafił Frank Adu Kwame, ale chwilę później nieco lepiej ustawionym celownikiem popisał się Arkadiusz Najemski, dlatego w meczu padł remis 3:3. Warto też odnotować, że po ostatnim gwizdku arbitra czerwoną kartką (za dwie żółte) ukarany został zawodnik gospodarzy - Guga Palawandiszwili.

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie już w środę (24.04), walczące o ligowy byt Wigry podejmą na własnym terenie wicelidera, czyli ŁKS Łódź.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 3:3 (1:2)
Bramki: Michał Rzuchowski 6, Adrian Rakowski 48k, Bartosz Jaroch 59 - Filip Karbowy 35, Joel Huertas 39k, Arkadiusz Najemski 90

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Fabisiak - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Kacper Gach - Kacper Kostorz (90' Filip Modelski), Michał Rzuchowski, Guga Palawandiszwili, Adrian Rakowski, Przemysław Mystkowski (74' Marko Roginić) - Valerijs Sabala (84' Paweł Oleksy)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski (72' Adrian Piekarski), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Frank Adu Kwame - Dawid Polkowski (17' Kamil Sabiłło), Adam Chrzanowski, Wiktor Biedrzycki (46' Damian Pawłowski), Joel Huertas, Filip Karbowy - Robert Bartczak