Czy to pora, by bić na alarm? Podlaski zespół na razie zawodzi

2021.10.26 11:47
Na zakończenie 4. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska zagrali na wyjeździe z ekipą Cuprum Lubin. Podopieczni Andrzeja Kowala nie wygrali podczas poniedziałkowej (25.10) potyczki nawet seta, dlatego triumf za pełną pulę punktów zanotowali gospodarze.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki myślami są jeszcze chyba na międzysezonowych urlopach. Po 4 kolejkach PlusLigi na koncie zespołu z północno-wschodniej Polski znajdują się bowiem zaledwie 3 punkty, a przecież Biało-Niebiescy z najsilniejszymi rywalami jeszcze się nie mierzyli.

W poniedziałek późnym wieczorem przeciwnikiem suwalczan było Cuprum, które do tej pory poległo we wszystkich swoich meczach. Niestety w starciu ze Ślepskiem lubinianie się przełamali. Goście z Podlasia źle rozpoczęli wyjazdową rywalizację, przegrywając inauguracyjną partię 18:25, ale i później - mimo nieco lepszej postawy - siatkarzom trenowanym przez Andrzeja Kowala nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Cuprum wygrało kolejne sety do 22, przez co Ślepsk poległ w delegacyjnym meczu aż 0:3. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został rozgrywający gospodarzy - Japończyk Masahiro Sekita.

W następnej kolejce Ślepsk podejmie u siebie Czarnych. Potyczka z drużyną z Radomia będzie doskonałą okazją do przełamania swej niemocy, gdyż najbliższy przeciwnik w tej chwili również nie grzeszy formą i okupuje w ligowej tabeli przedostatnie miejsce.