Dobry występ UKS Kalibra na Mistrzostwach Polski

2014.06.30 00:00
Świetny występ zaliczyli strzelcy UKS Kaliber na rozgrywanych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców.
Fot: Materiały klubu

Trzy medale w klasyfikacji indywidualnej oraz trzy w drużynowej to dorobek godny pochwały, który pozwolił w klasyfikacji drużynowej juniorów zająć białostoczanom czwarte miejsce.

Całkiem udanie zaprezentowała się Żaneta Iwaszuk, która zdobyła srebro w karabinie sportowym 3x20 oraz dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce.

- Żaneta wielokrotnie w przeszłości udowadniała, że im trudniejsze warunki startu i wyższy poziom rywalek tym lepiej się prezentuje. Tym razem występ był całkiem udany, ale liczymy na jeszcze lepszy za tydzień, gdy zmierzy się z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Przed rokiem w pokonanym polu zostawiła nawet srebrną medalistkę olimpijską z Londynu Sylwię Bogacką. Czy teraz wystarczy jej odporności psychicznej i umiejętności, aby to powtórzyć? Bardzo na to liczymy – wyjaśnia Jolanta Jarczewska, wiceprezes UKS Kaliber.

Również z bardzo dobrej strony zaprezentowali się juniorzy. W tym gronie zdecydowanie najlepiej wypadł duet Adam Kuczyński oraz Piotr Pacuk. Pierwszy zdobył brąz w prestiżowej konkurencji KPN 60, a drugi zajął trzecie miejsce w konkurencji karabinu dowolnego 3x40. Znacznie lepiej poszło białostockim juniorom w klasyfikacji drużynowej. Zespół w składzie: Adam Kuczyński, Piotr Pacuk i Daniel Kisielew dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium (KPN 60 i KDW 60 leżąc), a raz zajął drugie miejsce (KDW 3x40).

Zdobyte medale i klasyfikacja drużynowa potwierdza tym samym pozycję UKS Kaliber w Polsce – na ogólnopolskiej gali zorganizowanej przed kilkoma tygodniami w Warszawie, UKS Kaliber uplasował się na trzecim miejscu wśród wszystkich funkcjonujących w kraju uczniowskich klubów sportowych w Polsce i odebrał okazały puchar z rąk samego Ministra Sportu Andrzeja Biernata.