Dominacja okraszona zwycięstwem. Żubry wróciły na właściwe tory

2020.10.19 09:25
Białostockie Żubry odniosły w niedzielę (18.10) pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. II-ligowi koszykarze z Podlasia po komplet punktów sięgnęli w Pabianicach, wygrywając 83:66 z miejscowym klubem Profi Sunbud PKK 99.

Inauguracja nowych rozgrywek w wykonaniu Żubrów nie była udana, gdyż rogata drużyna poległa u siebie z Sokołem Ostrów Mazowiecka różnicą aż 10 oczek. Na szczęście podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego szybko wrócili na właściwe tory i kolejny ligowy mecz zakończył się już zwycięstwem białostoczan.

W pojedynku z PKK 99 Pabianice Żubry były stroną dominującą praktycznie od samego początku spotkania. Wprawdzie po pierwszej kwarcie przewaga Podlasian wynosiła zaledwie 2 punkty, ale z każdą kolejną minutą dystans dzielący oba zespoły się powiększał. Ostatecznie ekipa z północno-wschodniej Polski zwyciężyła 83:66, a bohaterem niedzielnej rywalizacji został Arkadiusz Zabielski. Doświadczony kapitan białostockiej drużyny zdobył w Pabianicach aż 24 oczka.

Spotkanie innego podlaskiego klubu - Tura - zostało przełożone, ponieważ u osoby współpracującej z przeciwnym zespołem (Isetia Erzurum) test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

13. Isetia Erzurum 2 2 0-2

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - Żubry Białystok 66:83 (16:18, 16:22, 13:16, 21:27)
Żubry Białystok: Daniel Kamiński (8 pkt), Filip Nieroda (2 pkt), Patryk Zdanowicz (3 pkt), Michał Bombrych (11 pkt), Paweł Kosobudzki (3 pkt), Patryk Andruk (12 pkt), Arkadiusz Zabielski (24 pkt), Piotr Targoński(0 pkt), Maciej Bębeniec (9 pkt), Mariusz Rapucha (11 pkt)