Drużyna Lowlanders Białystok wicemistrzem Polski

2020.11.14 20:21
W sobotę (14.11) na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, rozegrany został finałowy mecz Ligi Futbolu Amerykańskiego pomiędzy miejscowymi Panthers, a ekipą Lowlanders Białystok. Klub z Podlasia ostatecznie kończy sezon z tytułem wicemistrzowskim.

Po raz trzeci z rzędu w Polish Bowl zmierzyły się między sobą te same zespoły. W 2018 r. po najwyższe laury sięgnęli zawodnicy Lowlanders (triumf 14:13), zaś rok później Pantery z Wrocławia odzyskały utracony kilkanaście miesięcy wcześniej tytuł, wygrywając z białostoczanami 28:14.

W sezonie 2020 faworyzowana drużyna z Dolnego Śląska ponownie okazała się najlepsza w kraju. Tym razem w finałowym starciu gospodarze wygrali z podopiecznymi Johna Bookera 48:12. Bezpieczną przewagę Pantery miały już po pierwszej połowie, ponieważ przed przerwą na tablicy wyników widniał rezultat 27:6.

Porażka we Wrocławiu oznacza, że klub z Białegostoku do swego dorobku dopisuje kolejne wicemistrzostwo Polski. Trzeba dodać, że wicemistrzostwo w pełni zasłużone, bo we właśnie zakończonych rozgrywkach Ludzie z Nizin przegrywali jedynie z ekipą Panthers. Mecze przeciwko takim drużynom, jak Silesia Rebels, Archers Wrocław, Warsaw Mets czy Tychy Falcons (dwukrotnie) przynosiły wyniki korzystne dla Lowlanders.

Panthers Wrocław - Lowlanders Białystok 48:12 (27:6)