Duży sukces białostockich karateków

2018.03.28 16:28
W sobotę (24.03) w Rzeszowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w Knockdown. Z dobrej strony na imprezie pokazali się zawodnicy ze stolicy Podlasia.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Sobotnie wydarzenie organizowane w rzeszowskiej hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego zgromadziło 230 zawodników z 30 klubów OYAMA PFK. Od rana na trzech matach odbywała się rywalizacja w kata i kobudo juniorów i seniorów, a po południu ruszyły walki seniorów w ramach rozgrywek pucharowych.

W pierwszych zawodach najlepiej z reprezentantów Białostockiego Klubu Oyama Karate wypadł junior młodszy Nikodem Siegieńczuk, który w konkurencji kata zajął trzecie miejsce. W pojedynkach starszych karateków w knockdown najwyższą lokatę wywalczył Adam Chlabicz, który w kategorii +90 kg stanął na pierwszym stopniu podium. Schodek niżej w tej samej klasyfikacji znalazł się inny z przedstawicieli podlaskiej drużyny - Patryk Zabrocki.

W boju seniorów starszych do 80 kg medal koloru brązowego zgarnął także Leszek Kobus.