Duży sukces białostockich pływaków

2017.03.14 16:01
Tomasz Bocheń z Juvenii Białystok zdobył w Gorzowie Wielkopolskim brązowy medal mistrzostw Polski w pływaniu 17-18-latków. Srebro na mistrzowskiej imprezie 16-latków wywalczyła natomiast Julia Żekało reprezentująca białostocką Barracudę.
Fot: pixabay.com

W miniony weekend odbyło się kilka ważnych wydarzeń pływackich, w których nie bez sukcesów wzięli udział młodzi sportowcy ze stolicy Podlasia. Brązowy medal mistrzostw Polski 17-18-latków na dystansie 200 m st. motylkowym zdobył Tomasz Bocheń (Juvenia Białystok), który czasem 1:59,70 pobił swój dotychczasowy rekord życiowy. Ten sam zawodnik zajął także 7. miejsce w zmaganiach na dystansie dwa razy krótszym.

Wicemistrzynią Polski Juniorów 16-letnich została natomiast Julia Żekało (Barracuda Białystok). Srebrny krążek w rywalizacji na 50 m st. grzbietowym dał jej czas 28,76 sek.

10 marca rozegrane zostały także zawody pt. "Od Młodzika do Olimpijczyka", z których reprezentanci Juvenii przywieźli 3 krążki. Zdobyli je: