Dwóch piłkarzy Jagiellonii w jedenastce kolejki

2019.05.07 11:52
Zwycięstwo 4:2 nad Pogonią Szczecin pozwoliło piłkarzom Jagiellonii znaleźć się w oficjalnej jedenastce 34. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wyróżnienia otrzymali Jesus Imaz oraz Ivan Runje.

Za Dumą Podlasia może nie mecz idealny, bo Pogoń w pierwszej połowie wiele razy tworzyła zagrożenie pod bramką Mariana Kelemena, ale na pewno mecz dobry. Żółto-Czerwoni ograli Portowców 4:2, dzięki czemu białostoczanie wciąż okupują w ligowej tabeli miejsce tuż za podium.

Po raz kolejny odpowiedzialność za strzelanie bramek wziął na swoje barki Jesus Imaz, który stojącego między słupkami Bursztyna pokonał dwukrotnie. To pozwoliło Hiszpanowi znaleźć się w oficjalnej jedenastce 34. kolejki Lotto Ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że tego typu wyróżnienie do byłego piłkarza Wisły Kraków powędrowało już po raz szósty w tym sezonie.

W zestawieniu najlepszych zawodników weekendu znalazł się także Ivan Runje. Chorwat w starciu z Pogonią również wpisał się na listę strzelców. Stoper wicemistrzów Polski był autorem drugiej bramki, która padła w 7. minucie.