Dzielna walka nie wystarczyła. Mistrzowie Polski byli za silni

2018.03.25 20:10
Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok w 19. kolejce Futsal Ekstraklasy mierzyli się z Rekordem Bielsko-Biała. Beniaminkowi rozgrywek nie udało się sprawić niespodzianki i urwać punktów liderowi tabeli.

Pierwsza połowa wyjazdowego pojedynku Słonecznych z Rekordem Bielsko-Biała - a więc ekipą, która wygrała wszystkie dotychczasowe mecze ligowe - mogła napawać optymizmem. Białostoczanie okazali się dla rywali godnym przeciwnikiem i na przerwę schodzili, przegrywając różnicą zaledwie jednej bramki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od celnego strzału z ostrego kąta oddanego przez Pawła Budniaka i podwyższenia wyniku przez gospodarzy do stanu 4:2. Goście ze stolicy Podlasia nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i dalej robili swoje. Grali twardo, solidnie w defensywie i skutecznie w ataku. Efektem dobrej postawy białostoczan był gol zdobyty przez Marcina Firańczyka, dla którego wepchnięcie futbolówki do siatki rywali w podbramkowym zamieszaniu było już trafieniem numer trzy tego dnia.

Na tym jednak szarża Słonecznych w jaskini lwa się zakończyła. Dalsze minuty starcia to już popis mistrzów Polski, którzy zaaplikowali beniaminkowi kolejne cztery bramki i wygrali cały mecz aż 8:3.

W następnej kolejce futsaliści MOKS-u nie pojawią się na parkiecie, gdyż ich rywalem w 20. serii gier powinna być Lex Kancelaria Słomniki, która już jakiś czas temu wycofała się z rozgrywek. Na konto Podlasian trafią zatem trzy oczka za walkower w tym spotkaniu.

12. Lex Kancelaria Słomniki 19 18 35:75*
*Lex Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

Rekord Bielsko-Biała - MOKS Słoneczny Stok Białystok 8:3 (3:2)
Bramki: Rafał Franz 6, Ołeksandr Bondar 10, Michał Marek 11, Paweł Budniak 22, Michał Kałuża 27, Michał Seidler 30, 36, Artur Popławski 37 - Marcin Firańczyk 9, 18, 25

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz, Jendruczek - Maciąg, Lisowski, Citko, Szczawiński, Osypiuk, Lisniczenko, Gajdziński, Firańczyk, Hryckiewicz, Grabowski