Dzielny BAS zapunktował. Zwycięstwa jednak nie ma

2020.09.24 09:53
W kolejce otwierającej sezon BAS Białystok urwał punkty Krispolowi Września. Wyjazdowy mecz Podlasian w siatkarskiej Tauron 1. Lidze zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.
Fot: BAS Białystok

Za BAS-em inauguracja sezonu na zapleczu PlusLigi. Jak wypadła? Słodko-gorzko, bo choć białostoczanie przegrali, to jednak pozostawili oni po sobie dobre wrażenie i z trudnego terenu przywieźli cenny punkt.

Trzeba jednak przyznać, że sam początek środowej (23.09) rywalizacji nie był dla przyjezdnych udany. Krispol szybko wyszedł na solidne prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca, zwyciężając pierwszą partię aż 25:15.

W drugim secie gospodarze także odskoczyli beniaminkowi na lekki dystans, lecz podopieczni Marka Antoniuka po chwilowej słabości przełamali debiutancką tremę i w końcu to oni zaczęli na parkiecie przeważać. Efektem tego były zwycięstwa w setach 25:19 i 25:17.

Później do głosu znów doszli jednak faworyzowani rywale. Ekipa z Wrześni, triumfując 25:22, doprowadziła do tie-breaka, a w decydującej partii gospodarze wygrali 15:7 i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całym spotkaniu, choć siatkarze BAS-u również nie mają prawa do smutku. Zdobyli bowiem oczko i pokazali, że w roli beniaminka wcale nie będą chłopcami do bicia.

A brak triumfu? Ten prędzej czy później i tak przyjdzie. Może nawet już w najbliższą sobotę (26.09), kiedy to ekipa ze stolicy Podlasia podejmie u siebie BBTS Bielsko-Biała? Domowy mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Miejscem zmagań będzie hala Zespołu Szkół Rolniczych.