Efektowna passa Wigier wciąż trwa

2018.09.22 19:13
W sobotnie (22.09) popołudnie Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe 1:1 z Bytovią Bytów. Spotkanie to było już 6. z rzędu meczem Biało-Niebieskich bez porażki.
Fot: Wigry Suwałki

Starcie zespołów, które w ostatnim czasie nie zwykły przegrywać zakończyło się podziałem punktów. W pierwszej połowie to Wigry były stroną przeważającą, ale drużyna prowadzona przez Kamila Sochę zdołała zdobyć przed przerwą tylko 1 bramkę. Do siatki gospodarzy trafił Aron Stasiak, lecz taki wyczyn nie był wystarczający do odniesienia triumfu. Po zmianie stron coraz groźniej zaczęła atakować bowiem Bytovia, która już chwilę po wznowieniu gry wyrównała. Letniewski dośrodkował do Wróbla, a ten strzałem głową nie dał żadnych szans stojącemu w bramce Węglarzowi.

To wyraźnie podbudowało rywali, którzy już kilkadziesiąt sekund później mogli prowadzić. W doskonałej sytuacji znalazł się Kuzimski, który jednak nie wytrzymał presji i nie zmieścił futbolówki w siatce.

W ostatnich minutach rywalizacji Bytovia znów przycisnęła, aczkolwiek defensywa suwalczan nie dała się ponownie zaskoczyć, przez co mecz zakończył się podziałem punktów. Oznacza to, że Wigry są niepokonane na ligowym podwórku już od 6 kolejek.

Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Wróbel 47 - Aron Stasiak 35

Bytovia Bytów: Andrzej Witan - Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Maciej Dampc, Dawid Witkowski - Mateusz Kuzimski (75' Kacper Chodyna), Sławomir Duda, Juliusz Letniowski, Maksymilian Hebel (46' Bartosz Wolski), Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (46' Jakub Kuzdra)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Bartosz Olszewski (66' Karol Mackiewicz), Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy, Robert Bartczak - Aron Stasiak (60' Kamil Sabiłło)