Efektowny debiut MOKS-u w Futsal Ekstraklasie [ZDJĘCIA]

2017.09.30 10:05
Pełne trybuny, piękne gole, emocje do ostatnich sekund – tak wyglądał pierwszy mecz MOKS-u Słoneczny Stok Białystok w Futsal Ekstraklasie. Debiut okazał się udany, bo podlaska ekipa zremisowała z wicemistrzem Polski – Gattą Active Zduńska Wola.

Na ten moment futsaliści białostockiego MOKS-u czekali kilka długich lat. Podlaska ekipa systematycznie pukała do czuba I ligi, ale dopiero ostatni sezon dał awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Gospodarze postanowili więc historyczne wydarzenie uczcić tak, jak przystało. Zaserwowali więc kibicom prawdziwy rollercoster i ofensywny futsal na najwyższym poziomie.

Strzelanina w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Jesiennej rozpoczęła się już w 1. minucie, kiedy to do siatki gości trafił Marcin Firańczyk, który ze pokojem wykończył kontrę swojego zespołu. To był jednak dopiero początek emocji, bo już w 9. minucie na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 3:2. Tuż przed przerwą MOKS – za sprawą Adriana Citki – strzelił jeszcze jedną bramkę, ale Gatta Active Zduńska Wola w ostatnich sekundach pierwszej części gry też zdołała umieścić piłkę w siatce i ostatecznie ta część starcia zakończyła się rezultatem 4:3 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie rywalizacji było już spokojniej, co nie znaczy, że nudniej. Wicemistrzowie kraju na kilka minut przed końcem boju zdobyli dwa gole, przez co postawili beniaminka pod ścianą. Dobre spotkanie w wykonaniu MOKS-u mogło się bowiem zakończyć bez jakichkolwiek zdobyczy punktowych.

Na szczęście w świetnej formie w piątkowy (29.09) wieczór był Marcin Firańczyk, który na 24 sekundy przed końcem meczu zdobył swoją trzecią bramkę i ustalił wynik spotkania na 5:5, dzięki czemu podlaska ekipa może uznać debiut w Futsal Ekstraklasie za niezwykle udany. Białostoczanie pokazali wyjątkowy charakter, ogromną wolę walki i wydarli punkt srebrnym medalistom poprzednich rozgrywek.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Gatta Active Zduńska Wola 5:5 (4:3)
Bramki: Marcin Firańczyk 1, 9, 40, Damian Grabowski 9, Adrian Citko 19 - Mariusz Milewski 2, Marcin Stanisławski 3, Michał Szymczak 20, Michał Marciniak 35, Daniel Krawczyk 36

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz, Jendruczek – Lisowski, Packiewicz, Citko, Dawidziuk, Osypiuk, Mojsik, Nakielski, Łukasiewicz, Gajdziński, Firańczyk, Hryckiewicz, Grabowski

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński, Miłosiński – Adamski, Stanisławski, Olczak, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Szymczak, Szypczyński