Ekstraklasa. Dramat Jagiellonii w Gdańsku

2016.03.06 15:15
Niestety nie udał się wyjazd piłkarzom Jagiellonii do Gdańska. W spotkaniu 26. kolejki Żółto-Czerwoni przegrali z Lechią Gdańsk 5:1 (3:0).

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 5:1 (3:0)
Bramka: Paixao F. 7, 44, 90, Kuświk 29, Krasić 65(k) - Cernych 53

Lechia Gdańsk: 32. Milinković-Savić - 41. Stolarski (67, 23. Wojtkowiak), 2. Janicki, 22. Maloca, 3. Wawrzyniak - 20. Chrapek, 4. Kovacević - 7. Krasić (75, 6. Mila), 17. Haraslin (67, 9. Mak M.), 28. F. Paixao - 30. Kuświk.

Jagiellonia Białystok: 69. Drągowski - 8. Burliga, 7. Madera, 19. Tarasovs, 77. Tomasik - 4. Góralski, 22. Grzyb (K) - 10. Alvarinho (46, 21. Frankowski), 5. Vassilijev (65, Romanczuk), 15. Cernych - 12. Grzelczak (75, 28. Świderski).

Od początku spotkania dużo lepiej prezentowali się gospodarze. Już w 7. minucie za sprawą Flavio Paixao i biernej postawy obrońców Jagiellonii Lechia objęła prowadzenie. Podopieczni Michała Probierza próbowali odpowiedzieć, ale w dniu dzisiejszym gra im się wyraźnie nie kleiła. Lechia w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie wpakowała piłkę do siatki, najpierw Kuświk podcinką pokonał Drągowskiego, a tuż przed przerwą swojego drugiego gola zdobył Flavio Paixao.

W drugiej części gry Jaga przez chwilę złapała kontakt z ekipą z Gdańska. Błąd Stolarskiego na bramkę zamienił Cernych. Wydawało się, że ten gol da pozytywnego kopa drużynie z Podlasia. Niestety w 60. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Góralski. Od tego momentu Lechia ponownie dominowała, dokumentując swoją przewagę kolejnymi bramkami. W 65. minucie faulowany w polu karnym został Wawrzyniak, a pewnie jedenastkę wykorzystał Krasić. W doliczonym czasie gry Jagę dobił Paixao, dla którego była to trzecia bramka w tym spotkaniu, a piąta dla ekipy Lechii.

[ZAPIS RELACJI]

II połowa:

90+6. - Koniec meczu

90+4. - Piłkę do pustej bramki po asyście Michała Maka pakuje Flavio Paixao. Przegrywamy w Gdańsku 5:1

90. - Aż o 6 minut dłużej potrwa druga połowa

85. - Z rzutu wolnego uderzał Świderski, niestety strzał prosto w mur

84. - Znowu blisko zdobycia gola byli zawodnicy z Gdańska, Flavio na minimalnym spalonym

75. - Mamy dwie zmiany, boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Mila, z kolei w Jadze Świderski zastąpił Piotra Grzelczaka

73. - Z dystansu uderzał Kovacević, piłkę pewnie chwyta Drągowski

72. - Lechia w ataku pozycyjnym, Jagiellonia głęboko cofnięta do defensywy

67. - Mieliśmy dwie zmiany w Lechii - na murawie pojawili się Mak i Wojtkowiak, a swój udział w dzisiejszych zawodach zakończyli Haraslin i Stolarski

65. - Wracamy do gry, rzut karny pewnie na gola zamienił Krasić, 4:1

64. - Mamy sporo zamieszania, jeszcze przed rzutem karnym Drągowski został trafiony z trybun jakimś przedmiotem

62. - Burliga fauluje w polu karnym Wawrzyniaka i mamy rzut karny dla Lechii...

60. - Czyściutki wślizg Góralskiego, a nasz zawodnik otrzymuje drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną! Złe zachowanie arbitra, zupełnie niezrozumiała decyzja

58. - W polu karnym upadł Madera i milczy gwizdek arbitra. Wydawało się, że obrońca Jagiellonii był faulowany

54 - Kuświk sam na sam z Drążkiem i górą golkiper Jagiellonii

53. - Gooool! Błąd Stolarskiego wykorzystuje Fedor Cernych! Lechia - Jagiellonia 3:1

51. - I jeszcze raz Flavio... tym razem zabrakło milimetrów

49. - Lechia nie zamierza tutaj spocząć na laurach, po raz kolejny w tym meczu przed szansą gola stanął Flavio Paixao. Skończyło się na strachu

46. - Zaczynamy drugą część gry. W Jagiellonii mamy jedną zmianę - Frankowski zastąpił Alvarinho

I połowa:

45. - Koniec pierwszej połowy

44. - Nokaut. Trzecią bramkę dla Lechii zdobył Flavio Paixao. Źle się dzieje...

42. - Dośrodkowanie Burligi strzałem głową kończy Góralski. Uderzenie jednak poszybowało wysoko nad bramką

41. - Cernych i kolejna prosta strata Litwina

40. - Żółta kartka dla Jacka Góralskiego

39. - Próba rozegrania piłki przez Madera i złe zagranie naszego stopera

35. - Nie wygląda to dobrze, podopieczni Michała Probierza nie mają pomysłu na grę

31. - Tomasik zagrał prostopadłą piłkę do Grzelczaka, ale niestety piłkarz Jagi pomógł sobie ręką. I znowu futbolówka dla Lechii

29. - Bramka dla Lechii i przegrywamy 2:0. Kuświk dostał kapitalną piłkę od Chrapka i "podcinką" pokonał Drągowskiego

27. - Fajnie z lewej strony pokazał się Tomasik i mamy rzut rożny

25. - Trzeba przyznać, że tempo tego spotkania jest naprawdę imponujące

23. - Dobre dośrodkowanie Vassilijeva marnuje Grzelczak, szkoda

22. - Spięcie Tomasika i Janickiego. Obaj gracze otrzymują po żółtym kartoniku

20. - Chrapek z dziecinną łatwością minął Tarasovsa, miał przed sobą tylko Drągowskiego i całe szczęście uderzył nad bramką...

17. - Jagiellonia nie radzi sobie z wysokim pressingiem gospodarzy

15. - Kwadrans gry za nami i niestety póki co dominacja Lechii nie podlega dyskusji

13. - Dobre ofensywne wejście Stolarskiego w ostatniej chwili zatrzymuje kapitan białostockiej drużyny - Rafał Grzyb

11. - Całe szczęście Łotysz jest w stanie kontynuować dzisiejsze zawody

10. - Na murawie leży Tarasovs, mamy przerwę w grze

7. - Niestety źle się zaczął ten mecz dla Żółto-Czerwonych. W 7. minucie nieupilnowany w polu karnym Paixao zdobywa bramkę na 1:0. Fatalnie w tej sytuacji najpierw zachował się Cernych, który zbyt łatwo dał się przepchnąć dogrywającemu do Flavio Stolarskiemu, a później stoperzy białostockiej drużyny...

5. - Dużo się dzieje. Przed szansą zdobycia gola był Kuświk, ale kapitalnie spisał się Drągowski