Ekstraklasa. Szlagier kolejki na remis. Pozostaje niedosyt

2015.08.30 00:00
W 7. kolejce Ekstraklasy białostocka Jagiellonia podejmowała na własnym stadionie Legię Warszawa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: Gajos 54' - Guilherme 38'

Jagiellonia Białystok: 69. Drągowski - 2. Modelski, 19. Tarasovs, 7. Madera, 77. Tomasik - 22. Grzyb(K), 4. Góralski - 21. Frankowski (46, 10. Alvarinho), 20. Gajos, 5. Vassilijev - 12. Grzelczak (64, 17. Łukasz Sekulski).

Legia Warszawa 12. Kuciak - 19. Bereszyński, 25. Rzeźniczak(K), 4. Lewczuk, 17. Brzyski - 37. Furman, 3. Jodłowiec - 6. Guilherme (89, 28. Bróź), 8. Duda, 18. Kucharczyk - 11. Nikolić (74, 99. Prijovic).

I połowa:

1. - Zaczynamy! Pierwsi przy piłce zawodnicy Legii

2. - Tych, których dzisiaj nie ma z różnych względów, mogą naprawdę żałować. Atmosfera jest niesamowita!

3. - Dośrodkowanie z prawej strony Modelskiego w kierunku Gajosa przeciął Bereszyński

4. - Kiks Modelskiego chciała natychmiastowo wykorzystać Legia, ale dobrze ustawiony Madera przerwał akcję gości

6. - Drągowski wznowił szybko grę od własnej bramki, dostrzegł dobrze ustawionego Vassilijeva, ten zagrał świetną piłkę w kierunku Grzyba, ale w porę wrócili warszawianie

8. - Pierwszy błąd arbitra, przez Lewczuka odepchnięty został Modelski, ale sędzia nie zareagował...

10. - Rzut rożny dla Legii, ale dobrze ustawiony Madera wybił piłkę przed pole karne

11. - W sytuacji 2 na 1 wychodzili Jagiellończycy, ale źle w kierunku Vassilijeva zagrał Grzelczak, szkoda tej dobrej okazji

14. - Arbiter prowadzący dzisiejsze zawody chyba nie wszedł jeszcze dobrze w ten mecz, kilka kontrowersyjnych decyzji

16. - Szybka kontra Jagiellończyków została przerwana, mamy rzut rożny

17. - Krótko rozegrany korner, piłka powędrowała do Vassilijeva, Estończyk uderzył i ... kolejny korner dla Jagi

18. - Znowu po rzucie rożnym futbolówka trafiła do Vassilijeva, który huknął mocno z woleja tuż obok bramki

20. - Podopieczni Michała Probierza odebrali piłkę w środkowej strefie boiska, ta trafiła do Grzelczaka, który niestety dokonał złego wyboru

20. - Płaski strzał Gajosa przelatuje obok bramki strzeżonej przez Kuciaka

21. - Ależ potężna bomba Vassilijeva! Z trudem broni Kuciak

23. - Po dobrym dośrodkowaniu strzałem głową Kuciaka próbował zaskoczyć Grzelczak

25. - Przez pierwsze 25 minut na duże pochwały w białostockiej drużynie zasługuje Jacek Góralski, który jest nie do przejścia, a do tego notuje dużo przechwytów

28. - Kolejny świetny przechwyt "Górala"

29. - Przed polem karnym faulowany Grzelczak, dobra okazja dla Jagi

30. - Dośrodkowanie Vassilijeva przeciął Rzeźniczak

31. - Legia ma duże problemy, aby przedostać się w pole karne białostoczan. Nie zapeszając, jak na razie gra Jagi wygląda całkiem nieźle

32. - Ale okazję mieli teraz gracze Legii... Możemy mówić o sporym szczęściu

33. - Znakomitą piłkę od Vassilijeva dostał Frankowski i zamiast uderzać z pierwszej piłki, to zdecydował się na przyjęcie i stracił futbolówkę...

35. - Grzelczak sam na sam i... wracający Rzeźniczak ratuje Legię przed stratą gola

38. - Niestety na strzał zza pola karnego zdecydował się Guilherme i tracimy bramkę... Jaga - Legia 0:1

41. - Legia nie gra dziś wielkiej piłki, a niestety prowadzi. Zbyt dużo dobrych sytuacji zaprzepaścili białostoczanie

45. - Koniec pierwszej połowy, w której zdecydowanie lepiej prezentowali się Żółto-Czerwoni, ale bramkę zdobyli warszawianie

II połowa:

46. - Zaczynamy drugą połowę i mamy jedną zmianę w Jagiellonii, w miejsce Frankowskiego pojawił się Alvarinho

48. - Mocno niecelny strzał Góralskiego, od bramki Kuciak

49. - Kolejna dziwna decyzja arbitra. W polu karnym o piłkę walczył Grzelczak, przewrócił się, a sędzia podyktował rzut wolny dla Legii

51. - Grzelczak znowu sam na sam i niestety strzał napastnika Jagi prosto w Kuciaka

54. - Gooooool! Bramkę wyrównującą dla Jagi zdobył Maciej Gajos! Kuciak bez szans! Jaga! Jaga! Jaga!

56. - Żółto-Czerwoni poszli za ciosem, blisko zdobycia premierowego gola był wprowadzony Alvarinho

59. - Strzał Vassilijeva z ogromnym trudem broni Kuciak!

61. - Brawo dla kibiców Jagiellonii - klasa światowa!;)

63. - Uderzenie głową Jodłowca przelatuje nad bramką "Drążka"

65. - Przyspieszyła Jaga. Dobra, składna akcja białostockiej drużyny zakończona strzałem Alvarinho, szkoda tylko, że w sam środek bramki

65. - Zmiana w Jagiellonii, Łukasz Sekulski w miejsce Grzelczaka

67. - Czysty wślizg Gajosa i sędzia pokazuje rzut wolny dla Legii...

71. - Potężny strzał Grzyba i znowu Legię ratuje Kuciak

73. - Dobrze w obronie Madera, bardzo poprawny występ obrońcy Jagiellonii

75. - Warszawski "Ibra", czyli Prijovic, zmienia Nikolicia

77. - Fajnie z piką zabrał się Sekulski, ale zamiast podać do Alvarinho, wdał się w pojedynek z Rzeźniczakiem, który niestety przegrał

77. - 22 172 tys. - tylu dokładnie kibiców ogląda dzisiejszy mecz

80.- Szykują się nam niesamowite emocje w końcówce meczu, przed chwilą kolejny strzał Grzyba przed siebie odbił Kuciak

81. - Płaskie uderzenie Gajosa, ale obok bramki

84. - Krótka przerwa w grze, źle to wygląda... Na boisku leży Tarasovs i Lewczuk

86. - Całe szczęście obaj zawodnicy są w stanie kontynuować zawody

88. - Z dobrej strony pokazał się Vassilijev, Estończyk dwukrotnie ograł Guilherme, oddał strzał i o dużym szczęściu może mówić Kuciak

89. - Na placu gry pojawił się Bróź, który zmienił Guilherme

90. - Druga połowa potrwa przynajmniej o 4 minuty dłużej

90+2. - Tomasik niczym zawodnik z MMA powalił teraz na murawę jednego z Legionistów

90+3. - Chyba ostatnia szansa do zdobycia bramki dla Jagi, rzut wolny z okolic 30 metrów

90+4. - Niestety stały fragment gry nie był dobrze wykonany, warszawianie wybili piłkę przed pole karne, a sędzia zakończył zawody. Mecz kończy się remisem 1:1