Ekstraklasa. Nie jest dobrze. Jaga znowu bez punktów [ZDJĘCIA]

2015.10.17 00:00
W 12. kolejce Ekstraklasy Żółto-Czerwoni rozgrywali mecz wyjazdowy z Górnikiem Łęczna. Podopieczni Michała Probierza niestety okazali się gorsi od swoich rywali, przegrywając 3:2 (2:1).

Jagiellonia zaczęła to spotkanie całkiem przyzwoicie, grając bardzo agresywnie w początkowej fazie meczu. Wydawało się, że to białostoczanie powinni jako pierwsi wyjść na prowadzenie, ale stało się zupełnie inaczej.

W 30. minucie, przy bardzo biernej postawie naszych obrońców, bramkę strzelił Bartosz Śpiączka. Chwilę później piłkę stracił Frankowski, a gospodarze popędzili z kontrą i podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Grzegorza Piesio, który technicznym uderzeniem nie dał żadnych szans Bartkowi Drągowskiemu. Jeszcze przed przerwą gola kontaktowego strzelił Przemek Frankowski.

Na drugą połowę Żółto-Czerwoni wyszli mocno zmotywowaniu i udokumentowali to golem w 52. minucie spotkania. Przy strzale Piotra Grzelczaka błąd popełnił Rodić i zrobiło się 2:2.

Niestety grająca bardzo słabo tego dnia defensywa białostockiej drużyny nie popisała się w 65. minucie meczu. Przed polem karnym piłkę dostał Bonin i strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Jagiellonii. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się porażką Jagiellonii.

Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1)
Bramki: Śpiączka 30', Piesio 38', Bonin 65' - Frankowski 41', Grzelczak 52'

Górnik Łęczna: 1. Silvio Rodić - 2. Leandro, 24. Tomislav Bożić, 20. Lukas Bielak, 22. Łukasz Mierzejewski - 4. Veljko Nikitović (31, 5. Łukasz Tymiński), 17. Radosław Pruchnik - 8. Grzegorz Piesio (88, 6. Paweł Sasin), 7. Tomasz Nowak, 15. Grzegorz Bonin - 18. Bartosz Śpiączka (80, 10. Jakub Świerczok).

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski (78, 15. Fedor Cernych), 7. Sebastian Madera, 25. Rafał Augustyniak, 77. Piotr Tomasik - 6. Taras Romanchuk, 22. Rafał Grzyb - 21. Przemysław Frankowski (61, 28. Karol Świderski), 10. Alvarinho Gomes (32, 5. Konstantin Vassilijev) , 11. Karol Mackiewicz - 12. Piotr Grzelczak.

[ZAPIS RELACJI]

I połowa:

1. - Zaczynają Żółto-Czerwoni

2. - Jagiellonia miała rzut rożny, dośrodkowywał Mackiewicz, ale w polu karnym faulował Alvarinho

5. - Początek meczu należy zdecydowanie do agresywnie grającej Jagiellonii. Przed chwilą bliski zdobycia gola był Frankowski, ale przegrał pojedynek w polu karnym z Leandro

7. - Uderzenie Nowaka z dystansu i... pewnie łapie Drągowski

11. - Coraz śmielej radzą sobie gospodarze, którzy szukają swoich szans w kontrach. Blisko zdobycia bramki był Nowak, ale piłkarz Górnika był na pozycji spalonej

12. - Uderzenie Leandro poszybowało nad poprzeczką Drągowskiego

14. - Faulowany Modelski, ale sędzia nie sięgnął po kartonik

16. - Super piłkę od Grzyba dostał Mackiewicz. Pomocnik Jagi zdecydował się na strzał przewrotką, ale uderzył niecelnie

20. - Kolejna kontra Górnika i w ostatniej chwili dobrze interweniował Madera

25. - Uderzenie Grzyba zablokowane przez jednego z zawodników gospodarzy. Po chwili niecelnie głową strzelał Augustyniak

28. - Kolejny rzut rożny dla Jagiellonii, z którego nic tak naprawdę nie wynikło

30. - Niestety gol dla Górnika, a strzelcem Bartosz Śpiączka. Bardzo bierna postawa naszych obrońców...

31. - Kontuzjowanego Nikitovicia zmienia dobrze znany kibicom na Podlasiu Łukasz Tymiński

32. - Szybko reaguje trener Probierz, Vassilijev wchodzi w miejsce Alvarinho

34. - Fatalny błąd Madery, który oddał piłkę rywalowi, na szczęście Śpiączka po raz drugi już nie trafia

38. - Gra białostoczan wygląda fatalnie... Tracimy gola na 2:0, bardzo dużo miejsca na oddanie strzału miał Piesio i trafił idealnie - Drążek bez szans. O postawie naszych obrońców lepiej nie mówić...

41. - Gooool! Łapiemy kontakt, znakomite podanie w kierunku Frankowskiego posłał Augustyniak, młody pomocnik przeciął lot piłki i pokonał Rodicia!

45. - Koniec pierwszej części gry. O godzinie 19.00 zapraszamy na drugą połowę, która miejmy nadzieję będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza

II połowa:

46. - Zaczynamy drugą połową, przy piłce gospodarze

49. - Ależ okazję miał Grzelczak! Napastnik Jagiellonii znalazł się w dogodnej sytuacji i trafił wprost w Rodicia, szkoda tej okazji

52. - Goooool! Bramkę na 2:2 po fatalnym błędzie Rodicia zdobywa Piotr Grzelczak, brawo Jaga!

53. - Wyraźnie odżyła Jagiellonia, Żółto-Czerwoni grają szybciej, agresywniej i dokładniej. Dobrze zaczęła się ta druga połowa dla białostoczan

55. - Strzał Mackiewicza tym razem pewnie broni bramkarz gospodarzy

58. - Vassilijev zobaczył wysuniętego Rodicia, ale uderzył słabo, piłka w rękach bramkarza Górnika

61. - Na placu gry pojawił się Świderski, młody gracz zmienił Przemka Frankowskiego

63. - Spóźniony wślizg Mackiewicza i zawodnik Jagiellonii został ukarany żółtym kartonikiem

65. - Znowu bierna postawa naszych obrońców i przegrywamy 3:2... Przed polem karnym piłkę dostał Bonin i mocnym strzałem pokonał Drągowskiego

68. - W polu karnym Jagiellonii znalazł się jeden z graczy Górnika, ale na całe szczęście dla białostoczan poślizgnął się i od bramki wznowił Drągowski