Ekstraklasa. Profesor Vassilijev daje zwycięstwo Jagiellonii. Żółto-Czerwoni wciąż w grze

2016.03.12 15:31, Aktualizacja: 2016.03.12 17:34
W 27. kolejce Ekstraklasy Jagiellonia podejmowała na Stadionie Miejskim w Białymstoku Górnik Łęczna. Żółto-Czerwoni, po kapitalnej bramce Vassilijeva, wygrali 1:0 i w dalszym ciągu liczą się w walce o "grupę mistrzowską".
Fot: Michał Kardasz

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: Vassilijev 84

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 8. Łukasz Burliga, 19. Igors Tarasovs, 25. Gutieri Tomelin, 77. Piotr Tomasik - 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (79, 4. Jacek Góralski) - 21. Przemysław Frankowski (76, 11. Karol Mackiewicz), 5. Konstantin Vassiljev, 15. Fedor Cernych - 28. Karol Świderski (70, 12. Piotr Grzelczak).

Górnik Łęczna: 12. - Dziugas Bartkus - 22. Łukasz Mierzejewski, 24. Tomislav Bożić,
17. Radosław Pruchnik, 26. Damian Jakubik - 93. Łukasz Bogusławski, 77. Krzysztof Danielewicz (61, 7. Tomasz Nowak), 21. Marquitos (46, 6. Paweł Sasin), 45. Przemysław Pitry (78, 5. Łukasz Tymiński), 15. Grzegorz Bonin - 18. Bartosz Śpiączka.

Sobotnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie, poza groźnym uderzeniem w 6. minucie Pitrego wybronionym przez Bartka Drągowskiego i nieodgwizdanym ewidentnym rzucie karnym na Tarasovsie, nie działo się wiele. Jagiellonia przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało.

Drugą część gry lepiej zaczęli gospodarze. Żółto-Czerwoni oddali kilka groźnych strzałów, a jeden z nich trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Bartkusa. Od 69. minuty Jagiellonii grało się zdecydowanie łatwiej, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartką ukarany został Jakubik. Od tego momentu dominacja podopiecznych Probierza nie podlegała dyskusji. W 84. minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Vassilijev. Estończyk przymierzył w samo okienko bramki, a Bartkus był bez szans. Wynik do końca nie uległ już zmianie i to Jaga mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

[ZAPIS RELACJI]

II połowa:

90+3.- Koniec meczu! Jagiellonia wygrywa 1:0 :)

90. - O trzy minuty dłużej potrwa druga część gry

89. - Coraz bliżej końca spotkania, trzy punkty są na wyciągnięcie ręki

85. - Grzelczak z dziecinną łatwością ograł trzech graczy Górnika, oddał strzał, ale dobrze w bramce ustawiony był Bartkus

84. - O matko! Kapitalne uderzenie Vassilijeva i Jaga prowadzi 1:0! Prawdziwy MAJSTERSZTYK Estończyka! Brawo, brawo, brawo! Jagiellonia - Górnik 1:0!

82. - Cernych powinien strzelić bramkę, ale Litwin źle przyjął piłkę, fatalne zachowanie zawodnika Jagiellonii

79. - I kolejna zmiana w Jadze, Góralski zastąpił zmęczonego Romanczuka

78. - Ostatnia zmiana w Górniku, schodzi Pitry, a w jego miejsce pojawił się dobrze znany w stolicy Podlasia - Łukasz Tymiński

76. - Na murawie pojawił się Mackiewicz, a z boiska zszedł Frankowski

75. - 8 516 tys. - taka dokładnie ilość kibiców zjawiła się dziś na Stadionie Miejskim w Białymstoku

71. - Grzyb i... ponad bramką. Jaga cały czas w natarciu

70. - Mamy pierwszą zmianę w Jadze, młodego Świderskiego zastąpił Grzelczak

65. - Dobrą pracę wykonał Romanczuk, który dwukrotnie został sfaulowany. Drugą żółtą kartką ukarany został Jakubik. Górnik gra w dziesiątkę

61. - Zmiana w drużynie z Łęcznej, za Danielewicza pojawił się wracający po kontuzji Tomasz Nowak

60. - Kapitalne uderzenie Grzyba ląduje na poprzeczce Górnika! Oj było blisko prowadzenia

58. - Fajna akcja Jagi, z piłką dobre kilkanaście metrów popędził Frankowski, dograł do Cernycha, ten zauważył w polu karnym Świderskiego, napastnik Żołto-Czerwonych zdołał oddać uderzenie, ale niestety zostało ono zablokowane przez Mierzejewskiego

55. - Z lewej strony pojedynek biegowy z Bogusławskim wygrał Vassilijev, dograł do Świderskiego, a ten uderzył minimalnie nad bramką. To była chyba najlepsza sytuacja w tym meczu dla podopiecznych Michała Probierza

54. - Źle wykonany rzut wolny przez Karola Świderskiego. Widać, że młody zawodnik ma sporo pretensji do siebie

52. - Techniczne uderzenie Romanczuka na raty broni Bartkus

50. - Fatalne uderzenie Bozicia. Od bramki Bartłomiej Drągowski

48. - Zawody wznowione, Tarasovs kontynuuje grę

48. - Ma pecha dzisiaj Tarasovs, Łotysz kolejny raz leży na murawie, tym razem ucierpiała stopa stopera Jagiellonii

47. - Od mocnego uderzenia zaczęli Jagiellończycy, strzał z dystansu Grzyba minimalnie niecelny

46. - Mamy jedną zmianę, w zespole gości Paweł Sasin zastąpił Marquitosa

I połowa:

45. - Pierwsza część gry za nami. Widać, że Jagiellonia próbuje grać piłką, ale brakuje sytuacji podbramkowych. O godzinie 16.32 zapraszamy na drugą połowę

42. - Dużo miejsca miał przed sobą Romanczuk, Ukrainiec zdecydował się na strzał, ale uderzenie było dalekie od ideału

38. - Na strzał z dystansu zdecydował się Vassilijev, ale i tym razem Estończyk uderzył obok bramki

36. - Jagiellonia nie gra już tak agresywnie jak w początkowej fazie tego meczu

34. - Sporo pretensji do sędziego ma Michał Probierz, który co chwilę reaguje na dziwne decyzje arbitra

32. - Tomasik może grać dalej

32. - Kolejna przerwa w grze, tym razem z bólu zwija się Tomasik

30. - Żółta karta dla Gutiego, Brazylijczyk w nieprawidłowy sposób przytrzymywał Śpiączkę

28. - Z rzutu wolnego uderzał Vassilijev, strzał jednak niecelny

26. - Gorąco zrobiło się w polu karnym białostoczan, całe szczęście udało się przetrwać bez straty gola

23. - W polu karnym wyraźnie za koszulkę był przytrzymywany Tarasovs, ale arbiter nie dopatrzył się tam przewinienia

19. - Pruchnik w ostatniej chwili zablokował strzał Świderskiego! Było blisko

17. - Widać ogromną determinację w poczynaniach białostoczan

16. - Taras może dalej kontynuować grę

15. - Leży na boisku Romanczuk, Ukrainiec ucierpiał w starciu z Bartoszem Śpiączką

12. - Dłużej przy piłce utrzymują się zawodnicy z Podlasia, ale dobrze bronią się piłkarze Górnika

8. - Trzeba przyznać, że całkiem niezłe w początkowych minutach jest tempo tego spotkania