Ekstraklasa. Zadyszka Jagiellonii. Trzy punkty jadą do Gdańska [ZDJĘCIA]

2015.10.02 00:00
W 11. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia podejmowała w Białymstoku gdańską Lechię. Żółto-Czerwoni przegrali niestety ten mecz 0:3 (0:0).

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:3 (0:0)
Bramka: Mak Mi. 65', Makuszewski 77', Kuświk 90'

Składy

Jagiellonia Białystok: 69. Drągowski - 2. Modelski, 7. Madera, 25. Augustyniak, 77. Tomasik - 22. Grzyb (K), 6. Romanczuk - 21. Frankowski (46, 11. Mackiewicz), 5. Vassilijev (65, 13. Mystkowski), 12. Grzelczak (80, 4. Góralski) - 15. Cernych.

Lechia Gdańsk: 50. Marić - 3. Wawrzyniak, 2. Janicki, 35. Gerson, 23. Wojtkowiak - 16. Borysiuk, 8. Łukasik (84, 4. Kovacević) - 11. Makuszewski (K), 9. Mak, 7. Krasić (59, 21. Peszko) - 30. Kuświk.

I połowa:

1. - Obie drużyny gotowe do gry, zaczynamy! Przy piłce zawodnicy z Gdańska

2. - Pierwsza okazja Jagi, ale na spalonym jeden z Żółto-Czerwonych. W odpowiedzi strzał Borysiuka mocno niecelny

4. - Wydawało się, że przed szansą zdobycia gola może być Romanczuk, ale źle w kierunku Ukraińca zagrywał Frankowski

7. - Bardzo nerwowo grają oba zespoły w początkowej fazie tego spotkania

9. - Vassilijev wykonywał rzut wolny, ale nie był on najlepszej jakości... Od bramki Lechia

10. - Bardzo nieudany strzał Grzelczaka

13. - O piłkę w środkowej strefie boiska powalczył Cernych i został brzydko sfaulowany prze Gersona, piłkarz Lechii ukarany żółtą kartką

15. - Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasika na głowę Madery, piłka po strzale środkowego obrońcy przeleciała minimalnie nad poprzeczką Maricia

17. - I jeszcze jedna żółta kartka dla gracza Lechii, tym razem za faul na Romanczuku ukarany został Kuświk

18. - Piękna, długa piłka Grzyba w kierunku Cernycha, Litwin jednak był dobrze blokowany przez Gersona

22. - Przed polem karnym faulowany był Tomasik, sam poszkodowany wykonał rzut wolny, piłka po jego strzale przeleciała nad bramką Maricia

25. - Słupek ratuje Lechię! Cernych wygrał pojedynek biegowy z Gersonem, miał przed sobą tylko Maricia, podrzucił nad nim piłkę, a ta odbiła się od słupka. O mega dużym szczęściu mogą mówić goście

28. - Cernych i... napastnik Jagi znowu na spalonym

30. - Kapitalną piłkę od Vassilijeva dostał Grzelczak, napastnik Jagiellonii próbował lobować golkipera gości, ale nie zrobił tego precyzyjnie. Szkoda kolejnej dobrej okazji

36. - W ataku pozycyjnym Lechia, gracze z Gdańska próbują wciągnąć na własną połowę Żółto-Czerwonych

40. - Trybuny białostockiego stadionu nie są dziś wypełnione po brzegi, ale nasi kibice jak zwykle sprawują się znakomicie, brawo!

44. - Rzut karny dla Jagiellonii!

45. - Vassilijev i... broni Maric, dalej 0:0

45. - Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia miała kilka dobrych szans, które nie zostały zamienione na bramkę. Oby nie zemściło się to w drugiej części gry

II połowa:

46. - Mamy jedną zmianę w Jagiellonii, miejsce Frankowskiego zajął Mackiewicz

48. - Głową strzelał Mak, ale Drągowski nie dał się zaskoczyć

50. - Mocno z dystansu uderzał Borysiuk, strzał niecelny

52. - Dziwna decyzja arbitra, na pozycji spalonej był Cernych, który zostawił jednak piłkę będącemu nie na pozycji spalonej Mackiewiczowi, a sędzia i tak przerwał grę

55. - Vassilijev zobaczył mocno wysuniętego Marica, uderzył niemal z połowy boiska, ale golkiper gości zdążył z interwencją

57. - Próbkę swoich umiejętności pokazał teraz Krasić, zawodnik Lechii minął dwóch graczy Jagiellonii, oddał strzał, który poszybował wysoko nad bramką Drągowskiego

59. - Zmiana w Lechii, boisko opuścił Krasić, a na placu gry pojawił się Sławomir Peszko

61. - Mackiewicz brzydko potraktowany przez Gersona, sędzia jednak nie wyciągnął kartonika. Przed szansą zdobycia bramki z rzutu wolnego Jaga

65. - Niestety tracimy bramkę, gola głową zdobył Michał Mak. Jaga - Lechia 0:1

65. - Mamy i kolejną zmianę w Jadze, Vassilijeva zastąpił Mystkowski

67. - W polu karnym upadł Mackiewicz i... gramy dalej

71. - Powinno być 1:1! Znakomitą okazję marnuje Cernych

74. - Niestety nie wygląda to dobrze, zupełnie nie idzie teraz Jagiellonii. Podopieczni Michała Probierza grają nerwowo i nie potrafią wymienić kilku podań

77. - Prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Makuszewskiego i przegrywamy 0:2. Drągowski nie miał żadnych szans przy uderzeniu byłego zawodnika Jagiellonii. Jagiellonia - Lechia 0:2...

80. - Zmęczonego Grzelczaka zmienia Góralski

81. - Od momentu straty gola Żółto-Czerwonym nie wychodzi zupełnie nic. Lechia kontroluje przebieg tego spotkania

84. - Ciężko będzie o cud w tym meczu

84. - Kovacević wchodzi w miejsce Łukasika

88. - Płaski strzał Góralskiego mija słupek bramki strzeżonej przez Maricia

89. - Peszko faulowany przez Góralskiego i defensywny pomocnik Jagiellonii ukarany żółtą kartką

90. - 0:3... Niestety po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę głową zdobył Kuświk. Drągowski nawet nie drgnął

90. - Koniec meczu przegrywamy 0:3...