Emocje, dogrywka i smutny koniec. Białostocki zespół pożegnał się z Pucharem Polski

2020.02.20 09:24
Klub Futbalo Białystok był bliski sprawienia kolejnej niespodzianki w rozgrywkach o futsalowy Puchar Polski. Niestety Podlasianom ostatecznie zabrakło nieco doświadczenia oraz szczęścia, dlatego do kolejnej rundy awansował GSF Gliwice.
Fot: Futbalo Białystok

W 1/16 Pucharu Polski ekipa Futbalo Białystok, po dogrywce, wyeliminowała występujący w Futsal Ekstraklasie klub Red Dragons Pniewy (wynik 5:4). W 1/8 zmagań II-ligowa drużyna z północno-wschodniej części kraju znów zmierzyła się z przedstawicielem najwyższego szczebla rozgrywkowego i ponownie doszło do dogrywki, ale tym razem dodatkowy czas okazał się szczęśliwy dla rywali.

Początek meczu, który toczony był w hali Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Pułaskiego, nie przyniósł goli. Do przerwy żadnej z ekip nie udało się zaskoczyć defensywy przeciwników, dlatego na odpoczynek oba zespoły zeszły przy wyniku 0:0.

Po zmianie stron bramki już padły. W pierwszej kolejności dwukrotnie z pokonania golkipera rywali cieszyli się gospodarze, w efekcie czego wydawało się, że ekipa Futbalo po raz kolejny sprawi niespodziankę i wyeliminuje z Pucharu Polski ekstraklasowicza. Niestety w dalszej części pojedynku zawodnicy GSF-u Gliwice wzięli się do roboty. Przyjezdni najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie, już w dogrywce, przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i to właśnie drużyna ze Śląska zagra w kolejnej fazie rozgrywek. Dzielnym białostoczanom pozostaje teraz skupienie się na walce o awans do I ligi.

Futbalo Białystok - GSF Gliwice 2:3 pd. (0:0, 2:2)
Bramki: Tomasz Koniczek, Adrian Niegowski - Mateusz Szyszko, Tomasz Czech, Tomasz Luteckit

Pozostałe wyniki 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski:
Daga Sport Korsze - Constract Lubawa 1:6
LZS Bojano - Rekord Bielsko-Biała 1:8
Maxfarbex Busko Zdrój - Red Devils Chojnice 6:5 pd.
AZS UW Warszawa - AZS UŚ Katowice 0:3
Clearex Chorzów - FC Toruń 4:1
Nexx Goczałkowice Zdrój - KS AZS UMCS Lublin 5:4 pd.

Mecz pomiędzy Sośnicą Gliwice a Gatta Active Zduńska Wola odbędzie się w piątek (21.02).